Najčítanejšie Vaše príbehy 

Najdôležitejšia úloha v živote človeka je dobre vychovať svoje deti. Iba toto nás zachráni! Iba toto!

Kam pozriete, tam bilboard, status, plagát či reklama plná riešení a nápadov (alebo skôr paródií na ne) prezentovaná viac či menej usmiatymi tvárami politikov, ktorí sa tu pri „vládnutí“ bez oddychového času striedali celý kopec rokov. Zaujímavé, že na tie riešenia prišli až teraz. Že im tak nestihli napadnúť v čase, keď nielen mohli, ale najmä mali niečo poriadne, zmysluplné a trvalé urobiť.
Nuž, myslím si… Alebo radšej nie. Myslime si každý svoje.
Ale za mňa teda takto: Dnes sme boli na svadbe. Naši vzácni priatelia vydávali svoju staršiu dcéru. Obe ich poznáme od útleho detstva, veď sme kamaráti sto rokov.
Renatka a Kajko sú ľudia, čo pochopili, že jedna z mála naozaj dôležitých úloh v živote človeka je dobre vychovať svoje deti. A najlepšie vlastným príkladom. Zo svojich dcér urobili slušných, zodpovedných, múdrych a čestných mladých ľudí. Dali im všetku svoju lásku, ukázali im Pravdu, poskytli vzdelanie, vyžadovali slušnosť a poctivú prácu. Prosto, kúpili štetce, naučili miešať farby, vysvetlili perspektívu a teraz ich už s čistým svedomím nechali maľovať samých.
Milí moji, iba toto nás zachráni. Žiadne mať, ale hlavne byť. Ráno vstať a kráčať svetom s čistou dušou. Pracovať, tvoriť, vyznávať a najmä žiť HODNOTY. Iba toto nás zachráni!
Je ťažké sa orientovať v spleti ponúk, ktorými teraz sme a ešte len budeme zavalení. Ale je našou povinnosťou hľadať hodnoty. Pretože zažili sme lepšie i horšie časy. Lebo áno, časy, tie sa menia. Ale hodnota charakteru, ľudskosti a svedomia je trvalá.
Zaslúžite si mať sa lepšie!
Ale bez zodpovednosti a poctivo a dobre vychovaných mladých ľudí to určite nepôjde.
Viki a Tomáš, kým Láska bude s vami sedávať pri jednom stole, všetko zvládnete. Lebo keď už nič nie je isté, ona je tu. Práve ona nás zachráni.
Tak nech vám (a nám všetkým s vami) nikdy nechýba. Veď láska sa nikdy nedelí. Pravá láska sa len násobí. Nuž teda rozdávajte z nej zadarmo plným priehrštím, lebo zadarmo ste dostali.
Text a foto Eleonóra Porubcová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články