Aktuálne Zdravie 

MUDr. Slavomír Šuch a jeho inšpirácie na zdravé zeleninové jedlá

Je to nielen zábava, ale aj spôsob, ko si kontrolovať a podvedome regulovať množstvo a zloženie jedla, ktoré zjete. Keď chudnete, nemusíte si zapisovať stravovací denník, robte si fotodenník a podeľte sa sa so svojimi priateľmi, hoci aj na facebooku. My s Astonom (psík) v tom máme jasno.

Zdá sa nám, že to sa my rozhodujeme kedy, čo a koľko toho zjeme?
Máme toto rozhodovanie plne pod kontrolou našej vôle, alebo je výsledkom vôľovo neovplyvniteľných neurohumorálnych pochodov v našom organizme?
Medicínska veda má vysvetlenia, vie poskytnúť odpovede a prináša riešenia.
Pri trvalej úprave hmotnosti neexistujú skratky, ale ani obchádzky. Cieľom schudnutia má byť zlepšenie zdravia, eliminácia súvisiacich ochorení a vyhnutie sa nevynúteným úmrtiam, súvisiacim s obezitou, ktoré skracujú očakávanú dĺžku života.
Vedeli ste, že obezita je druhým najvýznamnejším OVPLYVNTEĽNÝM rizikovým faktorom ( po fajčení ) súvisiacim so vznikom rakoviny?
A je NAJČASTEJŠÍM rizikovým faktorom asociovaným s predčasnou smrťou?
Akceptácia obezity ako choroby, kde prejedanie sa je len jedným z jej symptómov, opätovné priberanie schudnutej váhy typickým príznakom a nie nedostatkom vôle, je prvým krokom k trvalým riešeniam.
Aj o tom je manažment chudnutia ( liečby obezity ) s pomocou lekára.

Ak chcete naozaj vážne schudnúť, sledujte facebook MUDr. Slavomíra Šucha. Nájdete tam všetko o chudnutí, vrátane bohatej inšpirácie jedál, ktoré si pán doktor sám pripravuje.

Text a foto MUDr. Slavomír Šuch

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články