Najčítanejšie 

Môj voľný čas je zároveň moja práca

Môj voľný čas je zároveň aj moje podnikanie. Odkedy som sa odpojila od práce na trvalý pracovný pomer, mám svoj čas vo svojich vlastných rukách. A hlavne prežívam tvorivý proces, ktorý mi v klasickom zamestnaní absentoval. Milujem svoju prácu a beriem ju ako hru. Ľudia sa ma pýtajú ako to robím, že som stále veselá a plná energie. Je to tým, že robím, čo ma baví. A keď si potrebujem dať pauzu, tak čítam, idem si zacvičiť alebo zabehnúť. A nájdem si aj čas na stretnutie s priateľmi. Všetko, čo robím, ma rozvíja. Či je to čítanie, komunikácia s ľuďmi, zákazníkmi, klientmi. Aj keď idem na kurz či seminár alebo ja niečo organizujem, to všetko je môj osobný rozvoj. Dokonca aj to, keď natrafím na človeka, s ktorým si napríklad hneď navzájom „nesadneme“. Tam hľadám možnosti, ako „nasadnúť na jeho vlak“ a spoznať ďalší rozmer.

 

Pred niekoľkými dňami pokrstila svoju knihu. Je to rozprávka, autentický príbeh vlastného detstva Zuzany Almáši Koreňovej  pre dospelých a mnohí si po jej prečítaní ešte viac uvedomia svoju hodnotu.

Kniha, ktorá sa jednoznačne dotýka srdca čitateľa,  s krásnym názvom ,,Ela a jej kľúče k zázrakom“. Autorka knihy, lektorka, koučka, umelkyňa a hlavne veľká motivátorka, hravo a poučne opisuje vo svojich autentických príbehoch životné situácie, na základe vlastných skúseností. Radostné aj smutné udalosti z autorkinho života približujú čitateľovi pohľad na život očami dieťaťa, v tomto prípade malej Ely. Dievčatka plného zvedavosti, chuti a radosti zo života a dieťaťa prekypujúceho fantáziou. Na druhej strane, vďaka precíznemu opisu deja a udalostí, poskytujú príbehy dospelým čitateľom návrat do detstva. Pomocou veľmi citlivo spracovaných a často až rozprávkovo pôsobiacich prirovnaní je veľmi jednoduché pochopiť, o čom autorka píše. Každý príbeh skrýva určité ponaučenie a preto je vhodný pre deti aj pre dospelých. V obidvoch prípadoch vedie čitateľa stat sa lepším človekom v akomkoľvek veku. Autorkine príbehy prebúdzajú množstvo emócií a v pozitívnom kontexte zasahujú svojím obsahom priamo do srdca.

Všetky bábky, ktoré vytvorila pre ELU, sú predané. 75% z predaja Zuzana venovala do finančnej zbierky deťom, ktoré to zo zdravotných dôvodov potrebujú. Pre Janku zo Zvolena a Jurka zo Smižian.Čitateľom chcem odkázať, aby si naplno užívali cestu životom. Aby sa prestali zameriavať na to, čo nechcú, lebo to je čas, kedy môžu ľahko prísť aj to, čo chcú a život im už neskôr nemusí ponúknuť ďalšiu príležitosť. Aby sa ľahko rozhodovali, lebo akokoľvek sa rozhodnú, vždy ich čaká nejaká cesta, kde sa môžu veľa naučiť. Tiež chcem odkázať, že chyby sú dovolené a pomáhajú nám rásť. Myšlienka, ktorá ma sprevádza celým mojim životom, bola vyrieknutá aj Mariou Montessori a ja sa s ňou úplne stotožňujem: „Podstatou nezávislosti je schopnosť urobiť niečo sám.“

Text a foto  PhDr. Zuzana Almáši Koreňová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články