Dobré rady Najčítanejšie 

Mám šesťdesiat rokov a viete na čom v mojom veku nešetrím?

Milé Superbabky, chcem sa s vami podeliť s mojim riešením, ako si zachovať fyzické i duševné zdravie. Predovšetkým som sa rozhodla, že nebudem šetriť na istých veciach, ktoré by mi mohli znepríjemňovať život. Je to napríklad obuv. Najradšej nosím tenisky. Veď prečo nie? Dnes si ich pokojne môžete obuť aj k elegantnému oblečeniu. Čo je však pre mňa zásadné, nekupujem ich niekde na trhu, alebo v lacných predajniach. Musia byť značkové a to nie preto, že by som si na nejakú značku potrpela, ale sú „vymakané,“ pohodlné a oveľa dlhšie mi vydržia. Radšej si kúpim raz za 5 rokov za 100 eur, ako každú sezónu za 25 Eur.

V mojom veku už nenosím kabelky. Zvykla som si na batohy. Mám jeden elegantnejší,  klasický čierny do mesta a hnedý do prírody. Zmestí sa mi do nich všetko, čo potrebujem a nemusím sa stále starať, že mi padá z ramena, ťahá ma jednu stranu, skrátka šetrím si takto chrbticu. Tiež neboli lacné. Vyberám si také, aby mi vydržali aspoň päť rokov.

Veľa informácii čerpám z internetu. Tu si nájdem aj filmy, ktoré ma zaujímajú. Rada si pozriem  módu, recepty, dobré rady a tak nešetrím a mám vysokorýchlostný internet. Nebudem sa predsa znervózňovať, ako mi niečo pomaly lezie!

Veľmi si potrpím na svoje zdravie. Určite raz do roka absolvujem komplexnú preventívnu prehliadku. Som potom oveľa pokojnejšia. Chvála bohu, že moje porcelánové zuby už nepotrebujú  zvláštnu údržbu, lebo ich mám veľmi kvalitne urobené. Ani tu som nešetrila.

Mojim hlavným dobíjačom energie je slnko, voda, vzduch. Dovolenka pri mori preto musí byť každý rok. Dúfam, že aj naši predstavitelia urobia všetko preto, aby sa urobil bezpečný dopravný koridor k nášmu Jadranskému moru, ako sa o tom hovorí v Čechách.

No a ten posledný bod, i keď nie významom, je kvalitná a môjmu veku primeraná strava. Zdravé raňajky z ovocia,  ovsených  vločiek a jogurtu, to je základ. Veľa, hlavne sezónnej zeleniny. Koľko medvedieho cesnaku som už tento rok zjedla, koľko čaju z čerstvej žihľavy som už vypila. Vždy je to lepšie ako dovezená, ako ja hovorím „umelohmotná“ zelenina. Kvalitné mäso, najlepšie v bio kvalite a viete prečo? Takáto prevencia je v konečnom dôsledku oveľa lacnejšia, ako liečba akejkoľvek choroby!

Vaša Alena

Ilustračná foto: Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články