Dobré rady Najčítanejšie 

Ľudia, nikdy neprestaňte veriť sebe, svojej psychike a telu, hovorí Pavel „Hirax“ Baričák.

1, Budem sa snažiť, aby moje vnútro nebolo plné strachov. Všetky veci majú dve strany mince a dávať dôraz iba na tie zlé by nebolo vhodné. Rovnováha, mier.
2, Obmedzím prísun všetkých jedov – v jedle, cez médiá a negatívne naladených ľudí. Sú a budú, prijímam. Ale je len na mne, čo zjem, čo si pustím, s kým sa stretnem, čo budem počúvať. Múdrosť a nadhľad nech ma neopúšťa.
3, Milujem sa, preto sa budem naďalej starať o svoje telo. Športovanie, viac pohybu, chôdza na čerstvom vzduchu, otužovanie, saunovanie – čo sa bude dať a bude „po ruke“, to využijem na svoje spevnenie a zvýšenie imunity.
4, Milujem svoje telo, preto sa budem dôkladnejšie zamýšľať, čo si dám na tanier. Obmedzím prejedanie, prísun škodlivín, naopak, zvýšim prísun vitamínu D, C a iných dôležitých prvkov pre moje telo cez harmonickú a vyrovnanú stravu.
5, Vedome sa sústredím, aby som dokázal minimalizovať zo svojho života stres. Rovnako tak si doprajem blahodárneho spánku, do postele vojdem po sprche s čistou mysľou.
6, Budem sa viac usmievať, veď humor a úsmev liečia.
7, Budem dobrý k iným ľuďom, spoločne to zvládneme. Udávanie, zákernosť a útočenie mi je cudzie, radšej budem druhým viac načúvať a keď sa spýtajú, vyslovím sa s neutralitou a láskou.
8, Korona tu je a už aj bude. Nebojím sa jej, ak by, prekonám ju, prekonal som iné veci. Bol by som hlúpy, keby som jej dával silu tým, že prepadnem panike a nafúknem jej silu do nedozerných výšin. Dôraz budem teda radšej klásť na schopnosť môjho tela liečiť sa.
9, Budem sa viac venovať svojej rodine, deťom, blízkym – všetkým, ktorých stretnem, sa pokúsim darovať tu najkrajšiu časť zo seba.


10, Budem sa správať zodpovedne voči iným. Hlavne ich budem upokojovať, že to všetci zvládneme a že sme sem prišli žiť a nie sa schovávať a báť sa.
Len toľko som chcel doplniť nové usmernenia vlády. Verím, že chcú pre nás všetkých dobre, že to, čo robia, nemajú nadiktované od kohosi „vplyvnejšieho zhora“, že to nerobia preto, aby svojim politickým konkurentom ukázali, že to zvládajú, teda, že v prvom rade myslia na obyčajného človeka, na národ, spojené ľudstvo, a že ich ego ide bokom. Či sa mýlia, alebo sa trafili, zhodnotí čas. Každý národ si do každého času vyberá tých najsprávnejších vládcov. Buď aby zosilnel a postúpil, alebo robil reparát z toho, čo stále nezvláda.
Pravdepodobne si kde-tu politici občas v tlaku udalostí nevšimnú, že to robia občas nevhodne, keď pôsobia na ľudí cez strach, direktíva, huckajú občanov udávať, nariadili kontrolórom dávať obrovské pokuty, všetkých, ktorí čo i len málinko s nimi nesúhlasia zatracujú… To je totiž najrýchlejšia cesta ako stratiť ľudskosť a prísť o dôveru. Zabudli, že sme všetci živí, nie sme otroci a je normálne, že sa v spoločnosti nájdu aj nezodpovední občania, alebo rebeli. Pre múdreho a vnímavého vládcu to nemôžem byť dôvodom, že bude kričať na všetkých, na dobré slovo zabudne, z vytrhnutej emocionality začne tvoriť paniku namiesto upokojovania celku.
Mám vás rád a rád žijem tento život. Sme na jednej lodi. Preto si to na spoločnej palube nestrpčujme, ale naopak – podporujme sa.
Boh a nadhľad s nami.

Text a foto Pavel „Hirax“ Baričák

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články