Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Leo Moravčík – keď je komenátor vážnych politických udalostí autorom Nezbedných príbehov

Možno si ho pamätáte ako televízneho redaktora, komentátora a moderátora. Veľa rokov nás fundovane informoval o udalostiach vo svete. Jeho srdcovou záležitosťou je Čína, krajina ktorej rozumie, v ktorej pôsobil a dokonca získal aj vzácne ocenenie za publikáciu Ćína na konci dlhého pochodu.

Leo má 76 rokov a je stále aktívny a venuje sa aj zábavnejším veciam ako je politika. Narodil sa v Lúčkach a doteraz vydal dvanásť kníh. Tá posledná sa volá Nezbedné príbehy. Spracoval do nej zážitky a udalosti,  ktoré mali v sebe ako spoločného menovateľa aspoň zárodok nezbednosti, vtipu, snahu niečo vyparatiť druhému, alebo druhým. Všetko sa odohrávalo v čase, keď ľudia ešte nesedávali pri počítačoch a neposielali iným každý deň cez svoj mobil hŕbu esemesiek. Ich komunikačným spojivom bývala vtedy často ich vlastná výrečnosť a fantázia, zábavu si zaobstarávali sami a mnohokrát na úkor iných.

Leo Moravčík  sa postaral o to, aby sa na papieri neobjavili iba holé fakty, ale aby každý príbeh bol obalený aj nejakým dejom, aby bol, ako sa hovorí, stráviteľnejší. Ľutuje iba to, že tento nápad dať na papier staré vyblednuté príbehy z rodnej obce mu nezišiel na um aspoň pred pol storočím, lebo vtedajší pamätníci si toho pamätali ešte veľa a toto skromné dielko mohlo byť bohatšie a kompletnejšie. Mohlo lepšie vystihovať charakter jeho rodnej obce a jej obyvateľov v časoch dávnych a dávnejších.

Text a foto Leo Moravčík

archívna ilusračná foto STV

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články