Aktuálne Zdravie 

Kto uhádne načo slúži táto pomôcka?

 

Gynekologicko-pôrodnícka klinika Nemocnice AGEL Košice-Šaca ponúka ženám novú procedúru – bylinnú vaginálnu náparku. Pre mamičky pri pôrode prináša hneď niekoľko priaznivých účinkov.

Novinkou na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca je možnosť využiť pri pôrode bylinnú vaginálnu náparku. Procedúra pred pôrodom a počas pôrodu pomáha uvoľňovať svaly panvového dna, zlepšovať elasticitu a poddajnosť mäkkých tkanív pôrodných ciest, podporuje ich voľnenie a otváranie.

„Veľmi ma teší, že na našej klinike rodičkám ponúkame využitie bylinnej náparky. Jej aplikácia má mnoho pozitívnych účinkov podporujúcich uvoľnenie pôrodných ciest a zlepšenie plynulého priebehu pôrodu,“ hovorí lekár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Matúš Dilý. Dodáva, že bylinná vaginálna náparka je stopercentne prírodná, jednoduchá a neškodná metóda, využívajúca termoterapiu, hydroterapiu, fytoterapiu a aromaterapiu súčasne. Pozostáva z mäkkej stoličky, zmesi byliniek a teplej vody. Napomáha k uvoľneniu svalov panvového dna a lepšiemu otváraniu pôrodných ciest. Znižuje riziko poranenia hrádze, pošvy a taktiež svalov panvového dna. Prírodná bylinná vôňa sa pri aplikácii náparky uvoľňuje do celej miestnosti, čím spríjemňuje prostredie pôrodnej sály a rodičke napomáha k relaxácii.

Ako prvá si novinku Gynekologicko-pôrodníckej kliniky vyskúšala pani Cecília. „Účinok náparky bol nielen príjemný, ale tiež nápomocný, nakoľko zmierňoval bolestivosť kontrakcií,“ podelila sa o svoju skúsenosť s absolvovanou procedúrou čerstvá mamička z Košíc. S úsmevom dodala, že náparku si pochvaľoval aj jej manžel, ktorému vôňa bylín tiež pomohla s uvoľnením a zmiernením stresu. „Musím povedať, že prijemná aróma z náparky, prítomná v pôrodnom boxe, spríjemnila pôrod nielen mamičke, ale aj celému zdravotníckemu personálu. Samozrejme, najväčšie uznanie patrí veľmi šikovnej rodičke a jej partnerovi, ktorých v mene celej našej gynekologicko-pôrodníckej kliniky pozdravujeme. Mamičke a bábätku prajeme veľa zdravia,“ vyjadril sa MUDr. Matúš Dilý, ktorý priviedol na svet prvorodené bábätko pani Cecílie. 

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková

Hovorkyňa  AGEL SK

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články