Dobré rady Najčítanejšie 

„Keby som teraz mala šesťdesiat,“ povzdychla si pani Eva (80)

Dávajte si pozor na postavu, lebo nikto iný to za vás neurobí. Jedlo si vyberajte, cvičte a obliekajte sa tak, aby ste sa dobre cítili.Nestretávajte sa s ľuďmi, ktorí sa sťažujú, že sú už starí. Ovplyvnilo by vás to a tiež by ste sa cítili starí. Namiesto toho sa obklopte ľuďmi, s mladým a veselým duchom.

Hýbte sa každý deň bez ohľadu na to, ako ste unavení. Cvičenia vás naplnia energiou a prídu aj nové úspechy.

Cestujte, keď môžete. Je to dôležité, aby ste videli, ako žijú iní ľudia. Budete aj vy túžiť naučiť sa nové veci.

Naplánujte si niečo, na čo sa budete tešiť. Občas nezaškodí trochu extravagancie. Navštívte dobrú reštauráciu aspoň raz mesačne, alebo si kúpte nové šaty, skrátka urobte niečo, aby ste sa cítili  šťastné a mladé.

Jedzte a pite všetko, ale s mierou. Flirtujte  nielen s mužmi a ženami, ale aj so životom. Je to vzrušujúce a prinesie to nádej a túžbu,  aby ste každý deň vstali z postele s radosťou.

Obklopte sa životaschopnými, inteligentnými a zaujímavými ľuďmi, ktorí vás radi pobavia. Buďte spontánni. Urobte niečo neobvyklé a nečakané, aby ste cítili, že ešte žijete.

Nikdy sa neľutujte. Je to strata času. Urobte si čas byť krásnou. Možno ste sklamaná, ale zároveň vyzeráte skvele.

Pravidelne si doprajte pekné drobnosti a to aj v prípade, že sa vám zdá, že je to plytvanie peniazmi. Nikdy si nehovorte a vôbec si to nemyslite, že ste „príliš stará“, aby ste niečo urobili.

Žite podľa toho, ako vám to vyhovuje a nie tak, ako by si to iní želali. Ak máte pocit, že máte 16 rokov, využite túto svoju energiu a chovajte sa ako teenager, ak chcete.

Každé ráno, hneď ako sa prebudíte, pozrite sa do zrkadla a povedzte si: som krásny a úžasný  človek.

Spoznávajte históriu, naučí vás veľa o tom, čím prešli iní ľudia a ich príbehy vás inšpirujú.

Akonáhle vás začnú prenasledovať negatívne myšlienky, spomeňte si na dobrý vtip, choďte na dobrú komédiu, alebo zavolajte pozitívnym priateľom.

Nikdy nezostaňte celý deň v posteli. Oblečte sa a choďte von.

Venujte pozornosť deťom, pretože vedia, ako byť šťastní, mladí a bezstarostní.

Ilustračná foto: Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články