Každý sa môže dožiť 100 rokov, hovorí doktor Shigaki Hinohara

Shigaki Hinohara položil základy modernej japonskej medicíny, vďaka ktorej je Japonsko krajinou s najväčším počtom dlhovekých ľudí.

Tu je niekoľko jeho tipov, ako sa dožiť vysokého veku

Doktor Hinohara odporúča ísť do dôchodku  najskôr po 65 roku života. Skorší odchod do dôchodku bol zavedený vtedy, keď sa ľudia dožívali priemerne 68 rokov. Teraz je priemerná dĺžka života v Japonsku 84 rokov, takže aj odchod do dôchodku by sa mal posunúť. On sám pracoval takmer až do svojej smrti. Liečil pacientov, vydával časopis a pracoval 18 hodín denne. Veril, že hlavným poslaním človeka je pomáhať iným, robiť pre nich niečo užitočné. Doktor Hinohara mal rozplánovaný každý deň na 5 rokov dopredu.

Jeho ďalšou radou je: Nezaoberajte sa zdravým stravovaním, dĺžkou spánku, radšej si užívajte život. Určite sa ešte všetci pamätáte, že v detstve sme pri hrách, ktoré nás zaujali, zabudli aj na jedlo, na spánok. Ten istý postoj môžeme aplikovať aj v dospelosti. Je lepšie, aby telo skôr strádalo, ako keby malo nadbytok. Ak chcete dlhšie žiť, musíte schudnúť.

Doktor Hinohara raňajkoval kávu, pohár mlieka a pomarančový džús, do ktorého si pridal lyžicu olivového oleja. Olivový olej  prospieva tepnám a žilám a udržuje zdravú pokožku. Obedoval mlieko a sušienky, alebo aj nič, keď bol priveľmi zaneprázdnený. Keď pracoval nikdy nepociťoval hlad. Večeral zeleninu, rybu s ryžou a dvakrát týždenne mal 100 g chudého mäsa.

Netreba slepo veriť radám lekárov. Keď vám lekár napríklad odporučí operáciu, opýtajte sa ho, či by rovnaký zákrok odporučil aj svojej žene, či deťom. Lekári totiž nemôžu vyliečiť všetko. Tak prečo trápiť človeka operáciou? Doktor Hinohara veril, že hudba a zvieratá sú najlepšími lekármi. Ak nechcete cítiť bolesť, zabávajte sa!. Bolesť je tajomstvo a zábava je najlepším spôsobom, ako na to zabudnúť. Ak napríklad dieťa bolia zuby a vy sa s ním začnete hrať, na bolesť rýchlo zabudne. Preto aj v nemocnici, v ktorej pracoval znela hudba a na terapiu využívali aj zvieratá.

Posledná rada. Nepoužívajte výťah, využívajte svoje vlastné svaly.

Zdroj foto Wikipedia

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články