Najčítanejšie Vaše príbehy 

Jedným z mojich koníčkov je zdravé a rýchle varenie, hovorí Magda Juríková (60)

Rada čítam  Superbabky a tak som sa rozhodla prispieť aj ja. Jedným z mojich koníčkov je zdravé, rýchle varenie. Myslela som si, že robím dosť pre svoje zdravie, ale prekvapili ma hraničné výsledky štítnej žľazy, zvýšené trygliceridy v krvi, a hlavne, potrebovala som znížiť váhu kvôli pohybovému aparátu. Hoci som jedla veľmi malo mäsa, aj to len morčacie, alebo králičie, vylúčila som ho načas úplne. Zistila som, že vďaka živočíšnym jedlám sa mi nedarí pohnúť s váhou a tak nejem ani syry a mliečne produkty. S cukrom som už dlhé roky definitívne vysporiadaná. Moje sladkosti sú doobeda rôzne druhy ovocia, z ktorých mám energiu, nezaťažujú žalúdok a vďaka ovociu nemám problém ani s vylučovaním. Občas si dám sorbet, horkú čokoládu a to je všetko. Až sa sama sebe čudujem, ako som kedysi bola na sladkom závislá.  Teraz sa cítim super, mám energiu a nepotrebujem žiadne lieky.

Takže teraz v lete jedávam doobeda len ovocie a pijem čistú vodu, potom veľa čerstvej zeleniny. Vitamínov mám na rozdávanie. Schudla som 4kg za dva a pol mesiaca.

Mäso nahrádzam cícerom, fazuľou, červenou šošovicou, hráškom, rôznymi semiačkami, hlavne konopnými, mrazenou a čerstvou sójou, tofu, tempehom, občas domácimi prepeličími vajíčkami,  ako jediný živočíšny zdroj.

Jedla si vymýšľam, kombinujem, servírujem, mám s tým trpezlivosť a veľmi ma to baví!

Text a foto Magdaléna Juríková

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články