Najčítanejšie Vaše príbehy 

Gratulujem tým, ktorí dokázali radikálne schudnúť, ja som si radšej celý život ani raz nedovolila kilo nad 50, hovorí Gabikia Pirošková

Pamätáte sa na Gabrielu Piroškovú? Začínala v Slovenskej televízii ako programová hlásateľka, neskôr jej pribudli vlastné relácie.

Riešila problémy obyčajných ľudí a teraz pripravuje kultúrne programy. Zaujal ma jej status pod fotografiami, ktoré na svojej stránke uverejnila známa dvojica – Julius Karabinoš a Lenka Bóriková. Sami majú osobné skúsenosti s vyššími váhami, podarilo sa im výrazne schudnúť a tak majú teraz dostatok skúseností radiť iným ľuďom.

Pravidelne organizujú Premeny, ktoré ľuďom zmenia život. Naučia ich zdravo jesť, hýbať sa a samozrejme zdravo chudnúť. A čo pod tento ich príspevok na písala Gabika Pirošková? „Ja sa hýbem od malička, takpovediac. Začala som v 10 rokoch chodiť do ĽŠU ( dnes ZUŠ) a tam som si obľúbila tanec. Klasika, ľudovky, moderné tance, všetko sme sa tam naučili, asi tam kdesi som si obľúbila štíhlosť. A povedala som si, keď som prestala rásť, že na moju kostru mi stačí tých 49-50 kg. No, ako to dosiahnuť? Pohybom a striedmou stravou, to je asi základ. Keď som sa rozmlsala, hneď prišlo nejaké to kilo navyše a potom ťažko odchádzalo. Tiež sa mi páčili vždy postavy s trochou svalovej hmoty, tak aj keď som už dávno vyrástla z ĽŠU, hýbať som sa neprestala. Všetky módne trendy mám za sebou – aerobik, fitness, Pilates. Mám za sebou tri pôrody, tak to vám poviem, bolo náročné nepribrať príliš a dostať brucho do formy. Pomohla mi delená strava s tými 2-3 kg, čo mi po deťoch zostali a cvičenie, činky, “ brušáky“ a vlastne sa stali súčasťou môjho života.

Byť ohybná a pevná to som vždy chcela, tak teraz krátko pred 60-tkou si hovorím, že stojí za to byť v kondícii. Chodím rada na túry, prechádzky so psíkom a som fit. Verím, že to tak bude čo najdlhšie byť.“

Text a foto Gabriela Pirošková

Julius Karabinoš

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články