Aktuálne Krása 

Doktorka Novotná – Rozborilová je za prirodzený vzhľad

Preferuje neinvazívne veci, ktorými dokáže harmonizovať črty tváre v istom veku. Nechce, aby ženy vyzerali neprimerane mladšie, ale aby vyzerali lepšie. Tvrdí, že dobre vykonaná estetická operácia nemení výraz človeka, ale vracia to, čo sa vekom stráca.

Čo je podľa vás pre ženy v rokoch v starostlivosti o pleť najdôležitejšie?

Na prvom mieste je to denná starostlivosť, použitie správneho krému, správna životospráva, dostatok spánku, minimum alkoholu, ideálne bez cigariet a opatrne s opaľovaním. Ak dáma pociťuje nejaký problém, ktorý chce riešiť, je potrebná osobná konzultácia, lebo každý má achillovú pätu starnutia niekde inde a nie každý starne krásne a ušľachtilo. Preto niekomu vadí podbradok, inému ovisnutá koža na krku, v oblasti kútikov, niekomu sa koža stenčuje a tvorí sa množstvo jemných vrások. Iný má naopak problém s kožou, ktorá pôsobí hrubým dojmom a tvoria sa opuchy hlavne okolo očí a na lícach. Niekoho trápia ovisnuté očné viečka, niekto má smutný výraz kvôli padnutému obočiu.

Keď sme niečo v mladosti zanedbali, dá sa to ešte teraz dohnať?

Možnosti súčasnej estetickej medicíny sú obrovské a takmer všetko sa už dá riešiť. Nie je dôvod, aby sa niekto trápil. Vždy sa nájde riešenie.

Aké sú najnovšie svetové trendy? Čo je určené práve starším ženám, ako to pôsobí a ako to pomôže?

Na klinike dbáme na bezpečnosť a kvalitu prístrojov a materiálov. Techniky ošetrenia sú rôzne a závisia od problému pleti, nie od veku. Ale predsa len v zrelom veku úžasne pôsobia neinvazívne techniky ako laserový peeling frakčným laserom. Mixto, skinbooster kyselinou hyaluronovou, mezoterapia vitamínmi, neablačné laserové techniky, po ktorých môžete na druhý deň ísť medzi ľudí, napríklad Resurf FX, alebo Venus, čo sú momentálne najúčinnejšie laserové ošetrenia. Dámy vo veku tiež obľubujú ošetrenie pigmentácií na rukách laserom a vyplnenie chrbtov rúk kyselinou hyaluronovou. Vydrží to 2- 3 roky a ruky vyzerajú naozaj mlado.

Za rozhovor ďakuje Libuša Sabová

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články