Aktuálne Moje bývanie 

Detská izba potrebuje najmä fantáziu

Chceli by ste svojim deťom vytvoriť pekné prostredie v detskej izbe? Poradíme vám ako na to.

Do určitého veku dieťaťa by mala byť detská izba skôr herňou. Deti totiž nadobúdajú vedomosti hlavne hrou. Ideálne je, keď k tomu napomôže aj nábytok, ktorý je v izbe. „Schovaný – neschovaný – idem…“

Častou požiadavkou zákazníkov býva vytvoriť detskú izbu, ktorá bude  pekná, bezpečná a umožní deťom bezstarostne hranie a voľný pohyb. To sú pre dizajnérov zadania, ktoré riešia radi, pretože tvorivosť a fantázia v detskej izbe nemajú takmer žiadne obmedzenia.

Ešte pred pár rokmi nebolo v ponuke predajcov na Slovensku veľa tvorivých riešení. Proces bol pracný a zdĺhavý a stalo sa, že niekedy pôvodný nápad pri výrobe stratil z obsahu i kvality. Dnes je už situácia iná. Skôr vzniká opačný problém –  z množstva ponúkaných výrobkov vybrať ten správny a vyhovujúci priestoru aj požiadavkám.

Na to, aby detská izba podnecovala hravosť, odporúčane do „hry“ zapojiť aj farebnosť. Táto nemusí byť obmedzená len na steny a textílie, ale pokojne môže byť zakomponovaná aj v prípade nábytku a, samozrejme i doplnkov. Je všeobecne známe, že práve farebnosť môže pomôcť pri niektorých poruchách správania detí. Odporúčame farby pastelové, jemnejších odtieňov, ktoré sa aj po dlhšom čase nezunujú.

Na záver ešte jedna rada: Pri procese malého detského sveta by sme nemali zabúdať na to najpodstatnejšie – lásku a objatie.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články