Najčítanejšie Vaše príbehy 

Choroby „vydýchala“, je bez liekov, zdravá. Lekári jej tvrdili, že liekov sa nezbaví. V 70-ke behá maratóny

Hosťom Martiny Valachovej v podcaste ODznova bola Doda Lednická, ktorá zabojovala s chorobami a dnes už žiadne lieky neberie. Aj keď na začiatku boli prognózy celoživotného brania liekov a kortikoidov. Dve ťažké diagnózy ju postupne pripútavali k posteli. Keď už skoro nevychádzala von z domu, pretože potrebovala blízkosť toalety, rozhodla sa to zmeniť. Hnevalo ju, že neprešla viac ako 100 metrov, aby nepotrebovala vbehnúť na záchod. Ako dnes hovorí, choroby zo seba „vydýchala“…

Ledva ju dobehnú mladí

V istej chvíli prestala nasledovať klasickú medicínu, ktorá jej riešenie nedávala. Dokonca, po operácii jej naordinovali takú stravu, ktorá by bola jej stav zhoršiť. Uznala to aj lekárka, ktorú požiadala o spoluprácu. Do nemocnice jej nosil manžel stravu, ktorá jej stav po operácii radikálne nezhoršila. Ale dobré to aj tak nebolo. Čo všetko musela Doda naštudovať a zmeniť?

Doda odpovedala aj na tieto otázky

  • Vy ste v rozhovore pre reláciu RTVS povedali, že ste sa rozhodli chorobu vydýchať. Než k tomu prejdeme, čo presne vám bolo a koľko liekov ste brali?
  • A predtým v živote ste boli akčná a zdravá?
  • Odkiaľ sa zobrali zrazu tie choroby? Vidíte za tým aj psychosomatiku? Lebo Crohnova choroba patrí medzi takzvané psychosomatické ochorenia. To znamená, že na vývoji a zhoršovaní ochorenia má podiel aj stres, životný štýl, udalosti, ktoré sa človeku prihodia, psychologické faktory. Čo z toho by ste zadefinovali vy?
  • Ďalšia bola astma. Hovorí sa, že astmu má človek, ktorý niečo nevie predýchať. Odkedy ste mali astmu a čo ju mohlo spustiť?
  • Aké boli prognózy na vaše choroby od konvenčných lekárov? Ďalšie lieky?
  • Hovorili ste, že bez blízkosti WC ste nemohli byť…
  • Pamätáte si ten deň, kedy ste sa rozhodli vyjsť z domu a risknúť to?
  • Behať vraj človek vo vyššom veku nemá. Lebo vraj trpia kĺby. Ako to vnímate?

Pozrite si celý rozhovor, ktorý vás nabije energiou…

Rozhovor si za 4 dni pozrelo viac ako 31 000 ľudí a Doda dostáva skvelé správy od ľudí zo Slovenska aj Čiech… Rozhovor môžete sledovať priamo tu, nižšie, keď stlačíte tlačítko PLAY. Alebo priamo na YouTube v tomto linku – KLIK

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články