Chcete sa zamestnať, no bojíte sa, že vám to vyššia náchylnosť organizmu na zranenie prekazí?

Starnutie je prirodzený a dôležitý biologický proces počas celého života. Avšak s pribúdajúcimi rokmi sa môže stať naše telo na rôzne zranenia viac náchylným. Vitamínov a minerálov v organizme ubúda, tvorba kolagénu sa v 40. roku života dokonca zastavuje, takže to nemá s obranou proti čoraz ťažším podmienkam vôbec jednoduché. Ako to ale vyriešiť, ak sa musíte aj vy vyššom veku zamestnať a zarobiť si na pokrytie základných životných potrieb?

Adekvátna ochrana v podobe vhodného pracovného oblečenia môže byť skvelým riešením.

Čo majú vyšší vek a zraniteľnosť spoločné?

Významným účinkom, ktorý zvyšuje náchylnosť organizmu na zranenia v staršom veku, je spomalenie regeneračných procesov. Naše telo má vynikajúcu schopnosť opravovať a obnovovať svoje tkanivá. Tá však s vyšším vekom slabne a odzrkadľuje sa často na horšom fyzickom i psychickom stave. Človek tiež môže stratiť svoju prirodzenú pružnosť a silu, čo môže zvyšovať riziko jeho zranenia.

Ďalej, môže dôjsť k zmenám v rovnováhe a koordinácii. V dôsledku toho môže byť človek vo vyššom veku náchylnejší na pády a podobné nehody.

Napokon, mnohé choroby, ktoré sa vyskytujú v staršom veku, môžu tiež zvýšiť náchylnosť na zranenia. Najčastejším príkladom býva osteoporóza, ktorá zvyšuje hustotu kostí a riziko zlomenín. Aj napriek všetkým týmto nepríjemným faktom a správam sa však dá situácia riešiť a vy môžete normálne fungovať.

Ochranné pracovné pomôcky môžu pomôcť

Ochranné pracovné pomôcky od overeného dodávateľa môžu hrať v prevencii zranení, najmä u ľudí vo vyššom veku, veľmi dôležitú úlohu. Bezpečnostné pásy, ochranné helmy, protišmykové topánky, alebo pomôcky na podporu stability a rovnováhy prispievajú k zníženiu rizika zranenia pri vykonávaní každej dôležitej pracovnej úlohy.

Ochranné pracovné pomôcky rôzneho komfortu a prevedenia sú navrhnuté tak, aby vám poskytovali maximálnu ochranu a pohodlie. Pri ich výrobe je kladený tiež dôraz na najprísnejšie bezpečnostné štandardy a certifikáty, takže sa môžete spoľahnúť aj na dobrú kvalitu.

Nepodceňujte dôležité certifikáty

V kontexte ochranných pracovných pomôcok je aj ISO 14001 certifikácia mimoriadne dôležitá, pretože ukazuje, že spoločnosť sa pri výrobe svojich produktov sústreďuje nielen na bezpečnosť svojich zamestnancov a zákazníkov, ale tiež dbá na ochranu životného prostredia.

Tento certifikát potvrdzuje, že spoločnosť rešpektuje environmentálnu zodpovednosť a jej systémy riadenia environmentálnej kvality sú v súlade s medzinárodnými štandardmi.

Ako ste sa teda mali možnosť presvedčiť, napriek vyššej miere náchylnosti na zranenie vo vyššom veku, je stále možné bez problémov fungovať. Poslúžia vám na to kvalitné pracovné ochranné pomôcky, no nezabúdajte aj na certifikáty a dodržiavanie všetkých dôležitých bezpečnostných pokynov.

Zdroj obrázkov:

1.Ground Picture/Shutterstock.com

2.Stakhov Yuriy/Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články