Dobré rady Najčítanejšie 

Albumy už nie sú v móde. Predstavte si, že nahovoríte deťom alebo vnúčatám vlastné spomienky. Naučíme vás to!

Mám rád spomienky. Vracajú ma na chvíľu do času, v ktorom som sa cítil dobre, v spoločnosti ľudí, ktorých som mal rád. Mnohí si ešte pamätáme albumy s fotografiami, rodiny, rodinných udalostí, nalepených na stránke v časovom slede, tak ako sa udiali.  Kde sme sa tvárili tak, aby sme boli čo najkrajší.

Doba sa však mení, máme tisíce  fotografií v mobiloch či počítačoch, ale nemáme čas sa na chvíľu zastaviť a vrátiť sa v spomienkach späť.

Som Lubo Špirko, Fotograf www.LUBOSPIRKO.com. Albumy už nie sú tak v móde. Žijeme rýchlo na to, aby sme dačo niekde lepili, či hľadali fotolab, aby nám tie fotky urobili. Vieme si ich prezerať , ale nerobíme to tak často. Rád by som Vám ale ukázal spôsob, ako môžu spomienky ožiť spôsobom, ktorý je aj pre mladých atraktívny a je jednoduchý.

VIDEO je spôsob, ako zo statickej spomienky vieme urobiť dynamickú, príťažlivú a emočne podstatne silnejšiu ako je fotografia.

Robil som veľa rozprávok pre deti, od rodičov alebo starých rodičov , aj do zahraničia.  Reakcie boli skvelé. Predstavte si, že nahovoríte deťom alebo vnúčatám rozprávku alebo vlastné spomienky. Vidia Vás, ako rozprávate, ako sa tvárite.

Netreba sa báť, že už to nezvládnete, že nebudete vyzerať na videu prirodzene, že budete mať trému.  Mám skúsenosť, že s každým som schopný takéto niečo urobiť. Používam zariadenie – čítačka , ktoré Vám ukazuje text, ktoré iba čítate a sústredíte sa iba na text. Na nič iné, nemusíte nič robiť z pamäti. Čítačka Vám pomôže. Vo výsledku to však vyzerá tak, ako keby Ste text hovorili z hlavy. Je to úplne to isté, ako keď moderátori v televízii robia správy. Vidíte, ýe to čítajú?  Dívajú sa priamo na Vás a čítajú text, ktorý im v zariadení ide.

Ak máte záujem pozrieť sa na to, ako takéto VIDEO vyzerá, tu je link na VIDEO, ktoré pre vnúčatá nahovoril Janko Jánoši.

Ak by Vás VIDEO ako spomienka zaujaloa chceli by Ste niečo také urobiť sami,  napíšte mi na lubospirko@gmail.com anebo ma najdete na www.LUBOSPIRKO.com. Rád Vám s tým pomôžem.

Ďakujem. Lubo Špirko

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články