Dobré rady Najčítanejšie 

Aj po 60 – tke sa môžete tešiť zo života. Ako na to?

S odchodom do dôchodku veľa mužov i žien premýšľa o tom, ako ďalej žiť?! V tomto veku si už viac všímame, že naše telo starne. Mnohých tento fakt vyvedie z miery, dokonca sú smutní a nemajú radosť zo života. V žiadnom prípade však nemôžeme dovoliť, aby sa smútok stal skutočnou „pascou.“ Život sa ešte neskončil a musíme si uvedomiť, že  každý vek má svoje výhody a ponúka veľa možností, ako byť šťastný.

Šťastná žena nad 60 rokov

Slávny staroveký filozof Denis Didro kedysi povedal: „Najšťastnejší človek je ten, ktorý rozdáva šťastie iným ľuďom.

Ako byť šťastný?

Počas života každý z nás získal veľa skúsenosti, vedomostí a sme múdrejší. Starší človek môže žiť šťastným životom, ak správne prehodnotí vzťah k sebe samému. Ako na to? Jednoducho tak, že nemyslí na svoj vek. Keď o tom človek stále premýšľa, naozaj môže byť smutný, ba dokonca aj depresívny. Nezabúdajme, že vek je len údaj zapísaný v občianskom preukaze.

Musíme si pamätať, že sme sa narodili preto, aby sme žili. Hľadajme okolo seba len dobro. Spomínajme so svojimi blízkymi len na to dobré a nehovorme o chorobách.

Ak vám to zdravie dovolí, pracujte. Určite sa pracovné príležitosti nájdu. Práve práca pomáha udržať sa dlho vo forme a dôležité je aj vedomie, že ste pre spoločnosť ešte stále užitoční.

Radosť prináša aj zaujímavé hobby. Nájdite si koníčka, ktorý vás bude baviť, ktorý urobí váš život zaujímavejším a užitočnejším. Aj to prináša život naplnený túžbou a očakávaním.

Jedným z potrebných krokov k spokojnému životu je aj zdravý životný štýl. Človek by sa mal vzdať alkoholu, mastných jedál a fajčenia. Byť aktívny vám pomôže ľahké ranné cvičenie a jogging. Je to vhodné pre mužov i ženy. Šport pomáha zlepšovať zdravie. Ťažšie tréningy treba prekonzultovať so svojim lekárom a potom cvičiť pod dohľadom odborníka. Je tiež výborné, ak si zvyknete na striedanie teplej a studenej sprchy.

Iba s takýmto prístupom sa môžete udržať fit, byť zdravý a naplniť svoj život motiváciou. Užívajte si každú minútu života.

Zamysleli ste sa niekedy, ako sa správajú ľudia, ktorí sú spokojní so svojim životom? Všimnite si staršiu ženu v parku, ktorá obdivuje kvitnúce ruže a teší sa z ich vône. Takýto človek si vychutnáva každý moment, raduje sa z maličkostí. Ľudia, spokojní so svojim životom nikdy nemajú zlú náladu, netrpia depresiami a skoro stále majú na tvári úsmev. Vždy poďakujú ľuďom, ktorí im pomôžu.

Buďte optimistickí a usmievajte sa, aj keď sa vám nechce.

Existuje veľa tipov, ako byť v starobe šťastný. Ale určite neexistuje spoločná rada.  Svoje šťastie si v starobe musí nájsť každý sám. Samozrejme, že starší ľudia už majú zdravotné problémy a práve takí nebudú s týmito slovami súhlasiť a budú vás presviedčať, aké je to ťažké.

Ale jedno určte platí – nikdy sa nesmiete vzdať, lebo keď sa vzdáte, prestanete žiť!

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články