Aktuálne Dobré rady 

Aby sa na to…stále dalo pozerať

Všimli ste si už, že keď hovoríme o bývaní – či už o kúpe bytu alebo o jeho zariaďovaní – väčšinou túto tematiku spájame s mladými, respektíve s mladšími? Akoby sa tých skôr narodených ani netýkala. Ona sa ich ale týka. Možno z trochu iného uhla pohľadu, no rovnako intenzívne.

S veľkou pravdepodobnosťou ste to zažili. Ten moment, keď deti vyletia z rodičovského hniezda, vy sa s tou (akože) prázdnotou chvíľku vyrovnávate – a potom sa zrazu nadýchnete a poviete si: „Je to späť, čas pre mňa!“ Pri uvažovaní „čo teraz a čo potom“ si skôr či neskôr (ale asi skôr skôr ako neskôr), začnete pozornejšie premeriavať svoj byt či dom a z tohto pozornejšieho pohľadu vám vyjde jednoznačný záver: treba s tým niečo spraviť…

Áno, je tiež veľmi pravdepodobné, že bezprostredne na to si položíte otázku: Je to (keďže pochybovanie je naša prirodzená vlastnosť) naozaj potrebné? Ako aj otázku: Kde na to vziať?

Odpoveď na prvú otázku znie: Je to naozaj potrebné. Každé bývanie, akokoľvek dôkladne sa oň staráte, si po nejakom čase pýta rekonštrukciu. O bývaní, o ktoré ste sa ešte donedávna (a hodne dlho) delili s deťmi, ani nehovoriac. Navyše teraz si to (konečne) môžete urobiť po svojom tak, ako to vyhovuje vám a ako sa to páči vám. Báječný pocit, nemusieť brať ohľad na dcérine kozmetické, či synove technické požiadavky !

Tá druhá otázka je, pochopiteľne, ešte dôležitejšia. Ak patríte k tým, ktorí povyťahujú financie z rôznych pančúch a účtov, máte po starosti. My ostatní musíme hľadať iné riešenie. Bez obáv, existuje! Je výhodné, je pre každého a je poruke. Stavebné sporenie v Prvej stavebnej sporiteľni ponúka skutočne širokú škálu možností. K dispozícii je sporenie so štátnou prémiou a následným stavebným úverom s nízkym úrokom, garantovaným počas celého splácania úveru. Ak potrebujete peniaze skôr, siahnite po niektorom z úverov, až do výšky 50 000 € jednoducho, bez zbytočného papierovania – a najmä bez založenia nehnuteľnosti. Alebo si možno vystačíte s úverom na vybavenie domácnosti, bez potreby dokladovať jeho účel bločkami či faktúrami. So všetkým vám radi poradia obchodní zástupcovia PSS, ktorých kancelárie nájdete po celom Slovensku, veľakrát priamo za rohom.

Bez obáv, určite nebudete prví ani jediní seniori, ktorí ponuku Prvej stavebnej sporiteľne využijú. Medzi klientmi PSS je 13 % nad 50 rokov a 12 % nad 60 rokov, spolu teda celá štvrtina klientov. Sporitelia nad 55 rokov tvoria tiež veľkú skupinu klientov, ktorí čerpajú úver – iste aj preto, lebo úver môžu splácať až do 78 rokov. Stačí prísť, nechať si všetko vysvetliť, vybrať si riešenie vhodné práve pre vás – a na vaše bývanie sa bude dať stále pozerať !

Prvá stavebná sporiteľňa

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články