Aktuálne Zdravie 

5 superpotravín pre krásu, mladosť a zdravie

Samozrejme, že produktov, ktoré prospievajú nášmu zdraviu je oveľa viac, ale nasledujúcich päť by sme mohli nazvať aj superpotraviny. Dôležité je, že sú aj cenovo dostupné a možno niekedy aj podceňované. Ale ich pravidelná konzumácia urýchľuje metabolizmus, zvyšuje pracovnú výkonnosť, dodáva energiu a vitalitu, zlepšuje pohodu, dodáva žiarivý a zdravý vzhľad.

Olivový olej

Len málo produktov má toľko zdraviu prospešných látok ako práve olivový olej. Možno poviete, že nie je práve lacný, ale koľko ho spotrebujete na ochutenie šalátov? Olivový olej je prírodný antioxodant, obsahuje veľa mastných kyselín a vitamínov A,D,E a K. Jeho konzumáciou budeme stále mladí a krásni. Okrem toho olivový olej pomáha aj kardiovaskulárnemu systému a vďaka nemu bude koža pružná a organizmus zdravý.

Foto: Depositphotos.com

Mastné ryby

Medzi najobľúbenejšie patrí losos, ale lacnejšie sú slede a makrely. Konzumácia  mastných rýb je prevencia proti kardiovaskulárnym chorobám. Sú bohaté na omega 3-mastné kyseliny a sú dobrým zdrojom vitamínov A,D,E.  Pravidelná konzumácia rýb  zjemňuje pokožku, zvyšuje jej elasticitu, pretože zvýšený obsah aminokyselín urýchľuje  proces tvorby kolagénu a zabraňuje ich rozkladu.

Foto: Pixabay.com

Cvikla

Je veľmi lacná, ale obsahuje množstvo užitočných prvkov a vitamínov: aminokyseliny, proteíny, tuky, kyselinu listovú, vitamín B1,B2,C,P,PP. Cvikla ďalej obsahuje veľké množstvo fosfóru, horčíka, sodíka, jódu a veľa ďalších prvkov. Všetky dôležité látky sa zachovávajú aj po tepelnom spracovaní. Cvikla vyčistí telo od toxínov, solí a ťažkých kovov.  Na čistenie tráviaceho traktu je potrebné konzumovať ju pravidelne.

Foto: Depositphotos.com

Petržlen

Obsahuje veľké množstvo vitamínov dôležitých pre krásu a zdravie – E,C,PP. Vitamín PP je pre ženské telo veľmi potrebný. Mali by sme ho konzumovať každý deň, aby sme mali zdravé vlasy, nechty a pokožku.  Petržlenová vňať sa podieľa aj na tvorbe serotonínu, inzulínu, kortizoli, testosterónu, progesterónu, estrogénov.

Foto: Pixabay.com

Zelený čaj

Toto je naozaj liečivý nápoj. Pre organizmus má množstvo benefitov. Hlavným je schopnosť čistiť telo od toxínov, odpadu, voľných radikálov, ktoré majú na organizmus nepriaznivý vplyv. Pravidelné pitie zeleného čaju(najmenej 3 šálky za deň) normalizujú cholesterol, tráviaci trakt, čistí cievy, zlepšuje stav pokožky, urýchľuje metabolizmus. Zelený čaj obsahuje katechín, čo je silný antioxidant, ktorý chráni telo pred chorobami a starnutím.

Foto: Depositphotos.com

Zdroj: style-info.guru

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články