Tipy triky 

Živé mlieko – výnimočné a slovenské

Pamätáte sa na časy, keď z kravského mlieka vzniklo výborné a kvalitné kyslé mlieko, ale nikdy sa nepokazilo, nesmrdelo? Naše mamy a staré mamy z neho dokonca vedeli vyrobiť domáci tvaroh. Veríte, či nie, tieto časy sú späť! Dnes si opäť môžete zadovážiť mliečko ako kedysi, doslova ako „priamo od kravy“. A to je celkom iná „káva“ ako trvanlivé z tetrapaku.

Čerstvé mlieko Boo Milk je slovenský unikát, ktorý na Slovensku ani nikde v Európe nemá obdobu. Od ostatných mliek sa odlišuje zdraviu prospešnými vlastnosťami – vysokým obsahom pôvodných mliečnych kultúr. Kvalitou a chuťou je porovnateľné s čerstvo nadojeným mliekom, aké pili ešte naše babičky. Má čisto slovenský pôvod, jeho výroba a spracovanie prebieha v rámci našej republiky, a aj kravy z ktorých pochádza, sú slovenského pôvodu. Boo Milk je nehomogenizované mlieko, je veľmi nízko pasterizované, čím si zachováva všetky výživové hodnoty a obsahuje až 30 miliárd probiotických baktérií na jeden liter. Momentálne dosahuje najvyššiu výživovú hodnotu mlieka na našom trhu.

Ako je to možné? Jedinečným spôsobom výroby, ktorá sa deje ručne, doslova „manufaktúrne“ na mliečnej farme v Dunajskom Klátove. Predchádzal jej dôkladný výskum a vývoj, tento špeciálny spôsob výroby možno zjednodušene nazvať „oživovaním pasterizovaného mlieka“. Vysvetľuje odborník MVDr. Jozef Klíma zo spoločnosti Labaš, ktorá mlieko vyrába: „Z najbezpečnejšieho a najkvalitnejšieho kravského mlieka, aké sa na Slovensku produkuje, sme extrahovali mliečne kultúry – boli laboratórne vyčistené, ošetrené a zaslané na patentovanie na Masarykovu univerzitu do Brna, ktorá slúži ako európska databanka pre registráciu mliečnych kultúr. Aby sme získali tieto pôvodné mliečne kultúry, testovali sme 80 slovenských mliečnych fariem. Odizolované kultúry, vraciame po pasterizácii a ochladení do mlieka späť – presne také, aké boli pôvodne v kravskom mlieku. Mliečne kultúry naštartujú proces oživenia mlieka a už po dvanástich hodinách sa ďalej množia. Plnotučné mlieko Boo Milk s neupravovaným obsahom tuku si tak môžete dopriať v bio kvalite s vedomím, že v každom pohári ste prijali toľko zdravia a živín, koľko má „pravé“ mlieko skutočne obsahovať.  Svoju jedinečnosť si zachováva aj tým, že sa predáva výlučne v sklenených fľašiach. Podrobnejšie informácie o slovenskom unikáte Boo Milk nájdete na www.freshobchod.sk/boomilk

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články