Najčítanejšie Zaujímavosti 

Ženské kuk do nového roka so Saritou Poliakovou

Astrológia je pre mňa silným sebapoznávacím nástrojom a návodom zároveň, ako sa pozerať na svoj život, aby som v ňom šťastne žila hru, do ktorej som si sama vybrala karty. Som presvedčená, že do ľudského tela sa rodíme dookola podľa toho, ako zvládame a nezvládame svoje životné situácie, ako a čím žil náš rod v ženskej i mužskej línii. Jeho zranenia, bolesti, talenty i požehnania si nejakým spôsobom nesieme i my v súčasnom živote.

Možno to vidieť aj na krátkej rodovej línii, ak sa pozrieme na život svojej matky, starej mamy, dcéry, či vnučky. Potom zbadáme, že aj my sme také isté ako ony. Ľahšie totiž spozorujeme dianie na iných ako na sebe. Keď však už budeme vidieť súvislosti v životoch žien nášho rodu, ľahko si uvedomíme, čo mali či majú zvládnuté či nezvládnuté. A presne tam je naša úloha – popracovať na tom, čím žili či žijú ženy rodu a posunúť celý rod minimálne o stupienok vyššie.

Treba mať odvahu pozrieť sa do svojho vnútra

V predchádzajúcich riadkoch som už naznačila, že sa na rok 2019 pozrieme ženským pohľadom. Odporúčam však nasledujúce slová čítať len všetkým tým žienkam, ktoré majú odvahu pozrieť sa do seba, svojho vnútra a prípadne i na svoje tiene. Ešte raz – astrológia je silná sebapoznávacia metóda. Jasné, že oveľa viac a presne o nás môže povedať osobný horoskop narodenia, prípadne horoskop prítomného okamihu, ale čo-to naznačí aj taký pohľad „zvrchu“ na hviezdy.

Keď som si „listovala“ v roku 2019, zaujala ma z toho ženského pohľadu Čierna Luna. Je to karmický bod horoskopu a práve podľa jej postavenia v horoskopoch – domoch a znameniach – sa môžeme veľa dozvedieť o svojom rode a o jeho nespracovaných témach, ale i o bolestiach a zraneniach. Keďže sme momentálne v ženských telách, tak môže ísť aj o zranenia a strachy cez pocity obete a s ňou súvisiacu sexualitu. Mnoho problémov v partnerských vzťahoch, ale i v schopnosti zažívať radosť a šťastie totiž pramenia z tejto oblasti.

Čierna Luna okrem iných ťažších tém otvára v roku 2019 aj boľavú tému nenarodených, potratených detí. Otvára tiež to, či ženy dokážu ísť do svojej ženskosti, do svojej ženskej sily a pokory zároveň, do prijatia života v celej jeho šírke. Do prijatia! Takže, žienky, odporúčam prijať celú minulosť svojho rodu, prijať i svoju minulosť, nech bola akákoľvek a poďakovať sa jej, že vďaka tomu, čo sme prežili, sme také, aké sme – najmilovanejšie, najoriginálnejšie božie deti. Každá jedna sme úžasný originál, žiaden iný taký v celom vesmíre už nie je.

TVORivosť ako jedna z foriem liečenia duše

Takže ako žiť, aby sme svojím životom aj v roku 2019 podporili seba i svoj rod smerom k šťastiu? Napríklad aj tak, že pôjdeme v sile planéty Jupiter, o ktorej hovoríme, že je planétou všetkých možností, tvorivosti a šťastia. Bude totiž dobre aspektovaná po celý rok 2019, a tak sa nadýchnime, otvorme jej šanciam a tvorme, radujme sa, poďme do svojho šťastia. TVORivosť totiž je veľmi účinným nástrojom na to, aby sme dokázali liečiť a vyliečiť svoje vnútro. Najmä to zranené ženské. Tanec, hudba, maľovanie, ale aj také typicky ženské  tvorivé činnosti, ako sú háčkovanie, pletenie, šitie, varenie, pečenie… liečia najmä druhé energetické centrum, ktoré je spojené s tvorivosťou, radosťou, šťastím a sexualitou, a podporujú rozplynutie negatívnych emócií. V konečnom dôsledku aj vypnú mozog, aby sme mohli byť samé so sebou v spokojnosti a pokoji duše J

Nechajme sa teda inšpirovať, nalaďme sa na jupiterskú energiu a leťme na nej do pokoja, múdrosti a krásy ženskej duše. Alebo cestujme, plánujme cesty – aj toto nám ponúka Jupiter.

Podpora múdreho a spravodlivého Saturna

Už od decembra roku 2017 až do decembra 2020 je v znamení Kozorožca pomalá planéta Saturn. Vraj je to prísny, ale spravodlivý učiteľ. Jeho „prácu“ spoznávame samé na sebe tým, ako nám roky pribúdajú. Práve on sa „stará“ o to, že nám kosti krehnú, pleť nadobúda priesvitnejšiu a jemnejšiu štruktúru, vrásky okolo úst ústa „zošívajú“, dávajú na známosť, že by sme mali ísť viac do vnútornej tichosti.

Pod taktovkou Saturna však môžeme rásť do múdrosti vedmy, múdrej stareny alebo padať do pozície hašterivej, nespokojnej ženy. Záleží od nás, ako žijeme. Či v prijímaní života, alebo v odpore a sťažovaní sa na život. To tohto roku preverí Saturn, ale my môžeme veľmi veľa urobiť pre to, aby sme išli do jeho cností. Dajme si hneď na začiatku roka zámer, že budeme vnímať, kedy sme láskavé ženy a takými ostaneme. Alebo budeme pozorovať, kedy ideme do nerestí a ak chceme, môžeme ich postupne meniť na cnosti. Každý správny krok sa ráta a Saturn ho podporuje.

Čas na správnu komunikáciu cez myseľ, slovo i konanie 

Astrologickým vládcom roka 2019 je Merkúr, planéta komunikácie, informácií, obchodu… Je to taký kúzelník, mág, vďaka ktorému sa môžeme práve v tomto roku učiť správne používať, okrem iného, svoj ženský jazýček.

Urobme si malý test – lezie vám niekto na nervy, kto veľa rozpráva? Rozčuľuje vás klebetenie? Vylietavate z kože, keď počujete, ako niekto zoširoka o niečom rozpráva a nie a nie sa dostať k podstate vecí? Odpovedali ste na všetky otázky áno? V tom prípade som hovorila o vás. To, čo vidíme na druhých, to máme v sebe, to sme my. A hneď máme nový zámer do nového roku – kultivovať svoju komunikáciu.

Ešte idem do ďalších otázok – vždy hovoríte to, čo si myslíte? Vždy myslíte to, čo aj konáte? Konáte vždy tak, ako hovoríte? Ak len na jednu otázku ste odpovedali nie, robíte zmätky, chaos vo svojej duši. Šups do jednoty myslenia, hovorenia aj konania, iba tak bude vaša duša v spokojnosti a jednote sama so sebou i celým telom. Merkúr však otvára tú i tú možnosť. Teda byť v chaose, teda byť v pokoji. Záleží len od nás, ako komunikáciu sami so sebou, s inými i okolitým svetom zvládneme.

Čo mám rada na astrológia ja

Všetko a najmä jej spojenie s etikoterapiou. Potom  vidím jasnejšie možnosti,  šance, hry, ale aj poznávanie rizík i náročnejších zoskupení. V konečnom dôsledku sme si my vybrali ten najsprávnejší čas, v ktorom sme sa narodili, aby sme zvládli „domáce úlohy“. Tie domáce úlohy,  ktoré sme si vo chvíli nášho narodenia spolu s planétami určili. Je to teda naša zodpovednosť a hovorím, že neexistuje zlý ani dobrý horoskop. Každý z nás máme ten najlepší, ktorý sme si na tento život doniesli.

Tak aj rok 2019 nám prináša tie najlepšie šance na náš rast, záleží len od nášho postoja a prijatia. Inak – prijatie ako také, je ženskou záležitosťou, takže šťastný a veselý v celej jeho šírke a prijatí…

Vaša Sarita

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články