Najčítanejšie Vaše príbehy 

Žena sa môže stať múzou aj po 70tke. Božská Adriena!

Pamätám si presne, keď som pred pár rokmi ako módna dizajnérka zrealizovala jeden sympatický projekt na podporu slobody v obliekaní pre zrelšie ženy. V našej spoločnosti totiž stále pretrváva množstvo predsudkov ohľadom toho, čo je vhodné si obliecť v akom veku a čo je už takzvane cez čiaru. Ktoré farby a strihy patria iba k mladosti a „jedine ktoré“ si môžete dovoliť vo vyššom veku. Myslím, že nemusím pokračovať. Viete zrejme presne, čo mám na mysli.

Rozhodla som sa vtedy urobiť porovnanie. Tie isté vybrané modely šiat, ktoré som mala nafotené na krásnych profesionálnych modelkách z Czech Fashion Weeku, som nafotila aj na dvoch zrelých dámach. Jednou z nich bola moja vtedy 73 ročná maminka, ktorá je vo všeobecnosti považovaná za elegantnú dámu. Fotenie malo veľký úspech u mnohých žien a tak som si povedala, že osveta týmto smerom má predsa len akýsi význam. Preto keď som nedávno vytvorila svoju novú módnu kolekciu šiat New Earth Codes 2023, rozhodla som sa ju opäť nafotiť (okrem profi modeliek) aj na svojej tentokrát už 77 ročnej maminke. A či výsledok stojí za to, sa môžete presvedčiť sami na priložených fotografiách. Netrvalo dlho a maminku oslovila aj mladá talentovaná fotografka Aneta Holehesh a nádherným umeleckým spôsobom ju na obraz stvárnila aj renomovaná maliarka Katarína Vávrová. Mamina si začala zo srandy hovoriť, že sa musela dožiť 77 rokov, aby sa stala modelkou.

Aneta Holehesh, fotografka:

„ Dnes vám rozpoviem jeden čarovný príbeh. Keď sme žili v meste, často som stretávala jednu charizmatickú pani, ktorá mi doslova počarovala. Jej charizma, život a krása, ktoré z nej vyžarujú, sa dajú doslova chytiť. Trvalo mi celý rok, kým som nazbierala odvahu ozvať sa a osloviť ju s ponukou na fotenie. Nakoniec sa mi to nevedomky podarilo v deň jej 77. narodenín!

Och, až ma vtedy pri srdci pichlo! Vďaka ti život!  Zase si to zariadil najlepšie, ako sa len dalo.

Magická, dych vyrážajúca žena plná života, ktorej synonymom je noblesa a krása. Usmievajúc, kráčajúc ľahkosťou pierka a vychutnávajúc prítomný okamih, pretože vie, že je to to jediné, čo máme.

Nech nám je pre dnešný pomyselný začiatok inšpiráciou na život a do života zároveň.

Božská Adriena!

Renomovaná maliarka Katarína Vávrová použila fotografiu maminky na vytvorenie svojho portrétu Jeseň ruží fantazijného realizmu v rámci projektu Slovenské impresie.

A z početných reakcií žien na vyššie zverejnené fotografie maminy na Facebooku vyberám tú, ktorá mne samotnej príjemne vyrazila dych.

Jana Kucbelová: „ Nádherný, žensky odvážny outfit, ale geniálne úprimný prejav ženskej krásy. Dokonalosť odvahy vyvážená vlastnou láskou k životu! Správna žena – madame v plnom rozkvete. To máloktorá dokážeme, to moja poklona k mamke, Gabika! Nádherná porcia ženského šťastia vo všetkej vďačnosti za život. Grácia v plnom štýle ženskej krásy bez obmedzení. Tomu ja hovorím – odvaha, sila, otvorenosť, krása, vnútorná energia, pôvab, otvorenosť, dokonalosť, zdravé sebavedomie. Nádherná porcia! KING model maminka! Čo viac si priať Neskutočná sila úprimnosti a to robí ženy tak krásnymi v každom veku. Moja poklona krásnej žene, moja poklona Gabika tvojej úžasnej maminke. Neúnavný živel vo svojej ženskej jednoduchosti a kráse. Obdiv, obzerateľná je v každom okamihu a to ju robí jedinečnou a určite aj originálnou. Život priam miluje takého ľudské bytosti na tomto Svete. Grácia!

Text a foto Gabriela Giotto

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články