Najčítanejšie Vaše príbehy 

Za 9 mesiacov som schudla 33 kg, hovorí Elena Furdová (69). Ako?

Už som zavadzala sama sebe. Nebola som schopná nič poriadne urobiť a to nehovorím o pohybe, sťaženej chôdzi, nemohla som sa pekne obliecť, ako by som chcela. Strašne ma moja konfekčná veľkosť iritovala. Mám 69 rokov a len teraz som si začala užívať život. Rifle mám veľkosť 31, cítim sa úžasne v mojom veku a viete, že aj celkom príťažlivo? Ale hlavne sa mám rada taká, ako som.

Ako som vlastne pribrala? Taká váha sa nedá získať zo dňa na deň, takže pár rokov sa to nabaľovalo, až bola z toho 96 kilová guľa. Nie som na to hrdá, ale žijem sama a nechcelo sa mi pre seba variť. Takže milovaný chlieb to istil.

No a minulý rok, presne 1.júla som si povedala dosť dievča, takto to ďalej nejde a radikálne som narazila na realitu. Nebojím sa návratu váhy, nemám potrebu jesť niečo lákavé, telo čo potrebuje si pýta. So sladkými a slanými vecami som nemala už pred tým problém, takže o to to bolo ľahšie. Cvičím každý deň približne 20 minút. S tým, že koža už nie je taká elastická som sa zmierila, to je život. Áno, rodina a deti ma podporovali svojím spôsobom, báli sa aby sa mi nič nestalo a neochorela som. Donútilo ma to variť si a okrem mäsa si občas dám ryžové rezance so syrovou omáčkou, ryby, niekedy kúsok horkej čokolády, zbožňujem ryžu so zeleninou a striedam to. Jem dvakrát za deň. Obed väčšinou mäso a šaláty a o 16 tej biely jogurt s ovocím. To je celé a pravidelne to dodržiavam. Túto váhu 63-65 maximálne, si už nepustím za žiadnu cenu.

A ešte som zabudla na jednu podstatnú vec, ale to beriem ako súčasť môjho života a nezaoberám a neumáram sa tým, som večný optimista. Pred deviatimi rokmi som dostala zápal periférnych nervov. Nikdy pred tým nič, žiadne ochorenie. Blesk z jasného neba. Chvála bohu som sa z toho dostala aj s mojou pevnou vôľou. Zostal mi trochu tras na ľavej ruke a máličko labilná chôdza. Ale kto o tom nevie, nič si nevšimne. A záleží aj na počasí. Venujem sa vnúčatám, teraz im stačím vo všetkom, takže to je môj príbeh.

Text a foto Elena Furdová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články