Dobré rady Najčítanejšie 

Vzdať sa toho, ako človek vyzerá je jasným dôkazom,  že vzdal celý život

Nemôžem si dovoliť míňať  peniaze, už nevyzerám ako kedysi, tak je pre mňa už zbytočné premýšľať o móde a kozmetike. Toto si po čase začne hovoriť veľa žien. Často však zbytočne rezignujú. Už dávno neplatí, že pôvab musí byť spojený s peniazmi a s mladosťou.

Vzdať sa toho, ako človek vyzerá je jasným dôkazom,  že vzdal celý život. Určite sú obdobia, kedy majú mnohé ženy veľké starosti, napríklad zdravotné problémy buď svoje, alebo príbuzných a vtedy im móda a kozmetika  pripadajú ako úplná zbytočnosť, na ktorú nezostávajú sily, čas, ani peniaze. Napriek tomu vždy sa dá zabojovať a dať svetu najavo: Nevzdávam to, stále som zaujímavá žena. Ako na to? Tu je niekoľko tipov.

Nie je potrebné stále meniť oblečenie. Nezúfajme nad tým, že si nemôžeme kupovať stále nové a nové kúsky, ako sme boli naučené v čase, keď bolo lepšie. Mnohé celebrity považované za vzory štýlu a vkusu nosia často v podstate tie isté veci. Našli totiž svoj štýl, takže vôbec nevadí, ak žena stále nosí ten istý čierny rolák, ale bielu košeľu. Nie je to známka toho, že si nič nové nemôže dovoliť, ale jednoducho sa v tom cíti dobre. Má svoj štýl.

Lakujte. Lak na nechty nie je drahá záležitosť. Stojí minimum a urobí veľa radosti, parády. Lakujme. Nehovorme, že už máme staré vráskavé ruky, na ktoré sa lak aj tak nehodí. Že stále niečo robíme a preto sa hneď ošúpe. Nalakované nechty sú symbolom dámy, ženy, ktorá je ženou za každých okolností. A najmä, lak naozaj veľa nestojí a sú aj výpredaje. Červený lak je večným symbolom dámy, aj keby išlo o dámu, ktorá sa práve rýpe v záhradke.

Starajte sa o nohy. Stvrdnutá, nepekná koža na pätách sa žiaľ s pribúdajúcim vekom objavuje častejšie. Stačí sa v teplých dňoch rozhliadnuť okolo seba. Aj keď má žena krásne drahé sandále, keď z nich vykúkajú tvrdé popraskané päty, je zle. Takže starajme sa o nohy. Ak sa to nedá riešiť, nahraďte sandále balerínami, či teniskami.

Odlíšme sa. Nehovorme, že to či ono sa už od určitého veku nehodí. Nepozerajme sa, čo nosia rovnako staré susedky, či priateľky. Keď sme boli mladé, chceli sme sa odlišovať, zaujať, provokovať. Prečo sa k tomu nevrátiť? Prečo si na hlavu neuviazať farebnú šatku, ktorá roky leží v zásuvke? Alebo si nepripnúť tú obrovskú brošňu, ktorú sme si kúpili pred tridsiatimi rokmi a pripadá nám absolútne nemoderná a nemožná? Nič to nestojí a môže to byť zábavné.

Pozor na veľké zmeny! Opatrne pristupujme k ponukám kaderníčky, ktorá by nám radila výrazne zmeniť farbu vlasov, alebo kozmetičky, ktorá by nám najradšej chýbajúce obočie vytetovala. Ak nemáme dosť peňazí, aby sme mohli ku kaderníčke a kozmetičke chodiť pravidelne, je lepšie vsadiť na prirodzenosť. Lepšie sú šedivé vlasy, ako hrdzavé s päť centimetrovým šedivým odrastom, ktorý dáva jasne najavo, že majiteľka nemá čas, alebo peniaze na to, aby navštívila kaderníctvo.

Verme si. Hovorí sa, že krása vychádza zvnútra. Mnohí to považujú za frázu. lenže potom sa okolo seba poobzeráme a zistíme, že sa nám viac páči žena, ktoré nie je výrazne krásna, ani oblečená podľa poslednej módy, ale  jednoducho je zaujímavá.

Foto Pexels

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články