Krása Najčítanejšie 

Vybrala si farbu jesene, zlatú!

Aj malá premena vizáže môže byť krokom k tomu, aby sme opäť otvorili svoju zabudnutú  zásuvku s dekoratívnou kozmetikou a začali sa maľovať. Predtým to chce ešte malú kontrolu kvality a expirácie doma uložených „šminiek“ a potom už len chuť trochu sa pohrať s pleťou, očkami, či rúžom na perách.

 

Práve aj výhra v súťaži Superbabiek, môže spustiť niečo zaujímavé.  Stretnutie s Katarínou Jurčovou, ktorá je rodená Bratislavčanka sme konečne uskutočnili.  Dozvedela som sa, že rada pečie chlebík, vianočky, vianočné koláče a hrá sa s kysnutým cestom. Venuje sa aj ručným prácam,  háčkuje a šije. Miluje Vianoce a to či sneží alebo prší. Má dva ciele do budúcna byť štíhla a krásna. „Keď som bola mladá, tak som závodne tancovala  a teraz cvičím v posilňovni, ale aj doma,“ povedala mi o sebe. Chcela by si urobiť vlastný blog a robiť aj videá na youtube,  preto chce najskôr schudnúť.  Pre svoju štíhlosť robí maximum, od stravy až po cvičenie.  A s tou krásou netreba veľa.

Katarína je krásna žena a preto sme pred malou premene vizáže urobili najskôr dobrý základ.  Po hĺbkovom ošetrení, kedy sa Katkina pleť postupne zregenerovala, vyživila a premenila sa na hladkú, hebkú až príjemne porcelánovú, sa jej následne ujala vizážistka.

 

Katarína mala sen, chcela byť nalíčená do zlatej farby. Odtiene zlatej rozjasňujú a dodajú pleti krásny a svieži nádych. Preto sa na farebné zjednotenej pleti použil jemný  tekutý makeup, bez oleja, aby sa neupchávali póry. S jemným transparentným fixačným púdrom (s prírodnou zložkou mica) sa dodal pleti svieži vzhľad s nenápadným trblietavým nádychom. Po takto pripravenej pleti sa prešlo na Katkine oči. Na podkladovú bázu sa aplikoval najskôr svetlý očný tieň, potom zlaté svetlé až tmavšie odtiene. Tmavým tieňom sa jemne zvýraznili aj  spodné riasy, ale iba v prvej tretine oka pri vonkajšom kútiku.

 

Na riasy sa použila výživná mascara, ktorá riasy pekne obalila a celkový vzhľad vyzeral veľmi prirodzene. Predposledným krokom tohto líčenia sa dodal zlatistý bronzer na lícne kosti, ktoré rozžiarili líčka a zľahka sa s ním prepudroval aj čelo a nos. (Bronzer je zmes farebných guličiek, z ktorých zlatý odtieň sa dá naniesť aj ako očný tieň.)

Katarína Jurčová s Janou Majdanovou Durajovou

Celé denné líčenie je svieže a jemne do zlata.  Keby išlo o špeciálnu príležitosť, použili by sme viac rozjasňujúcich a trblietavých vecí, aké si daná príležitosť a efekt zlatého líčenia vyžaduje. Značka NuColour, ktorou sa robilo celé líčenie obsahuje veľa zložiek práve z prírodnej bázy, preto aj po nalíčení je pleť ľahká, svieža, prirodzená.

 

Zľava: Daniela Ďurech, Katarína Jurčová, Jana Majdanová Durajová

Celkový výsledok?

Na farebne zjednotenej pleti sa postupne objavili krásne rozžiarené oči, líčka, hebké a plné pery. Katka sa cítila príjemne, sviežo a rozžiarená.

Vizáž: Daniela Ďurech

Foto a text: Jana Durajová

https://www.baja.sk/l/vybrala-si-farbu-jesene-zlatu/

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články