Najčítanejšie Vaše príbehy 

Vstávanie v každom veku má svoje rituály. Aké má naša čitateľka Janka?

Zobúdzam sa okolo 6:45 a ešte chvíľku pobudnem v posteli. Rada sa pomaličky priberám k novému dňu. V posteli ešte chvíľku podumám, popremýšľam, poďakujem za to, že som v poriadku, aj rodina, poprosím za pomoc a posilu pre začínajúci deň. Pridávam  k tomu aj zopár hlbokých nádychov a výdychov, a až potom sa otočím na bok, aby som ako prvé dala z postele dolu nohy. (To robím odkedy mi toto ukázala na cvičení fyzioterapeutka. Vekom moja platnička migrovala trochu vedľa a tak v súčasnosti je pre mňa ranné cvičenie základ.) Keďže podnikám hlavne online, tak najviac nápadov mám ráno, keď sedím na stacionárnom bicykli a pribúdajú mi odjazdené kilometre.  Postupne tvorím príspevky na sociálne siete, čítam a odpisujem na správy. Sedím na bicykli rovno, vzpriamene, v ľavej ruke mám telefón a pravou  rukou ťukám po písmenkách. Vnímam čerstvý vzduch zvonka, niekedy mám pustenú relaxačnú hudbu. Občas takto počúvam audio nahrávky a vzdelávam. Moja príjemná  polhodinka.  Po takomto zahriatí alebo mojich 10 km idem na karimatku, občas s fit loptou a zacvičím si jednoduché zdravotné cviky na chrbát.

Rada si svoj ostatný čas cez deň užívam inak. Aktivít mám veľa a viem, že keď preskočím tento ranný rituál, už sa málokedy k nemu vrátim.

Po sprche, malej úprave s mojimi rýchlymi beauty pomocníkmi sa idem naraňajkovať. Mám rada sladké raňajky. Vločky, ovocie, jogurt, bylinkový čaj alebo čistú vodu. K raňajkám u nás už 12 rokov patrí aj mikrovýživa. Posilnenie zdravia je pre nás veľmi dôležité.

Keď robí raňajky manžel, tak sú to variácie s chlebom, šunkou, zeleninou a vajíčkami, ktoré občas prídu tiež vhod a potešia ma. Milujem jedenie vonku. Keďže žijeme v meste, v byte, tak som vďačná za našu malú terasku a okrem raňajok tam rada píšem, čítam, cvičím a pracujem. V tomto jesennom čase už postupne raňajkujem s manželom v kuchyni a dozvedám sa od neho aj rýchly prehľad správ. Keďže sa venujem zdravému životnému štýlu, tak občas sa naša debata zvrhne práve na túto tému a vie ma ako biochemik obohatiť zaujímavými informáciami, tak niekedy skončím s blokom v ruke a zapisujem si. Po raňajkách zvyčajne zavolám mojej mamičke, zistím, ako sa majú deti.

Mám rada rána, kedy mám priestor pre seba, ale aj pre spoločné ranné rituály. Všetko závisí od okolností, od toho, čo mám naplánované na daný deň. Rada popri práci tvorím, píšem, maľujem, šijem, sezónne zaváram, robím džemy. Voľné chvíľky rada venujem rodine, mojej krásnej a milej vnučke Zoe. Možno si niekto povie, že jeho život je úplne iný, že to má ťažké a nemá čas pre seba. Chápem vás, aj ja som to mala podobne, (píšem o tom v mojom blogu www.baja.sk) kedy som v roli mamy-otca musela stíhať všetko možné aj nemožné. Viete čo, čas pre seba a svoj ranný rituál som si vždy našla. Vtedy som vstaval o 5:30, lebo o 7:00 som už musela byť v práci.

Malá rada :

Uvarte si svoj obľúbený čaj alebo kávičku a zamyslite sa nad tým, kde by ste mohli vo svojom živote urobiť zmenu a nájsť si čas pre seba, už teraz, neodkladajte to a začnite si vážiť život aj trochu inak.

Text a foto Jana Durajová Majdanová

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články