Ako to robím ja Najčítanejšie 

Viete, čo nesmie francúzskej žene chýbať v šatníku?

Práve som sa totiž dočítala, že pokiaľ ide o Francúzku, je v podstate jedno, koľko má rokov. Podstatné je, že má v šatníku bielu košeľu, jednoduché čierne šaty, pásikované tričko a ešte píšu, že čierne sako a džínsy. Aj to mám. Nosia baleríny a tenisky a keď idú na spoločenskú udalosť, obujú si lodičky na podpätkoch. Ale tie lodičky sú asi jediným utrpením, ktoré sú ochotné pre vzhľad podstúpiť. Presne ako ja. Ale musím povedať, že ja som nedávno na jednej spoločenskej akcii veľmi, ale veľmi trpela. Obula som si čierne lodičky na zimou zhýčkané nohy a môžem vám povedať, že veľa nechýbalo a išla by som domov bosá. Ako Francúzka!

Fracúzkam nevadia vrásky, nemajú umelé nechty. Tak to sedí. Ale že sa neodfarbujú a nemajú účesy nalakované ako helmy, ale len tak narýchlo zahrabnuté vlasy, to už nie! Ja si na nalakovanú a odfarbenú „helmu“ potrpím.

 

Ale ďalej ma zaujalo, že francúzske ženy pijú veľa vína a večer si doprajú veľa jedla a napriek tomu sú štíhle a že nechodia do posilňovní. Tak víno mám rada, ale večer už veľmi nejem a športujem  minimálne hodinu každý deň a nie som štíhla.

Francúzsky si radi posedia pri káve, aby si ju dokonale vychutnali a keď nemajú čas posedieť si,  kávu si jednoducho nedajú.  Tak ja kávu pijem hlavne pri počítači.

Francúzsky majú svoj štýl, je to pojem, o ktorom sa dočítate v každom ženskom časopise. Nedá sa síce presne definovať, ale podstatné je, že najmä dámy vyššieho veku si vo Francúzku určite všimnete. Majú svoj štýl, ale žijú si svoj normálny život.

Keby som to mala všetko zhrnúť, tak ja mám hlavne slovenský štýl a hotovo!

Inšpirácia z webu i60cz

Text a foto Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články