Aktuálne Predstavujeme vám 

Vaša cesta za hranice seba samého. Nespútaná duša

Ako povedal Deepak Chopra, „Singer píše s elegantnou jednoduchosťou. Čítajte túto knihu pozorne a zažijete viac než len záblesk večnosti.“

Kniha Nespútaná duša je napísaná jednoducho, trefne, pútavo a hlavným posolstvom je oslobodiť sa od rôznych kotiev, ktoré nás držia; oslobodiť sa od strachov, odpútať sa od ega, od toho, čo nás zbytočne drží pri zemi, aby sme vyslobodili dušu. Aby sa z nej naozaj stala Nespútaná duša, ako hovorí názov knihy.

Kto ste? Keď začnete skúmať túto otázku, zistíte, aká je v skutočnosti neuchopiteľná.
Ste fyzické telo?
Ste súbor zážitkov a spomienok?
Partnerom vo vzťahoch?

Zakaždým, keď sa zamyslíte nad aspektmi seba samého, uvedomíte si, že je toho oveľa viac, než dokáže definovať ktorýkoľvek z nich.
Duchovný učiteľ Michael Singer v tejto knihe skúma otázku, kto sme, a prichádza k záveru, že našu identitu možno nájsť v našom vedomí, v našej schopnosti pozorovať seba samých a svet okolo nás.

Využíva tradície meditácie a všímavosti. Ukazuje, ako nám všetkým môže rozvoj vedomia umožniť prebývať v prítomnom okamihu a zbaviť sa bolestných myšlienok a spomienok, ktoré nám bránia dosiahnuť šťastie a sebarealizáciu.

Kniha Nespútaná duša je rozdelená do piatich častí a ponúka úprimnú a priateľskú diskusiu o vedomí a o tom, ako ho môžeme rozvíjať.

  • V prvej časti skúma pojem „ja“ a vnútorný dialóg, ktorým každý z nás žije.
  • Druhá časť skúma prežívanie energie, ktorá nami prúdi, a snaží sa čitateľom ukázať, ako otvoriť svoje srdce energii zážitkov, ktorá preniká ich životom.
  • Spôsoby, ako prekonať tendencie uzatvárať sa pred zvyškom sveta, sú predmetom tretej časti.
  • Osvietenie a prijatie univerzálneho vedomia sú predmetom štvrtej časti.
  • A nakoniec, v piatej časti, sa Singer vracia ku každodennému životu a hľadaniu „bezpodmienečného šťastia“.

V celej knihe sa zachováva ľahký a pútavý tón, bez ťažkých dogiem a normatívnych náboženských odkazov. Jednoduché cvičenia, ktoré sú súčasťou každej kapitoly, pomáhajú čitateľom zapojiť sa do myšlienky, ktorú duchovný učiteľ Singer prezentuje.

Chcete byť šťastní alebo nie? Mnohí ľudia si myslia, že čosi také ako šťastie nemajú vo svojej moci. Niektorí možno povedia: „Samozrejme, že chcem byť šťastný, ale moja manželka ma opustila….alebo šéf si na mňa zasadol…kolegovia ma nenávidia ap.“ Omyl, svoje šťastie máte vo vlastných rukách. Ide o to, že práve vaše podmienky vám stoja v ceste…
Aj toto tvrdí duchovný učiteľ Michael Singer v knihe Nespútaná duša.

Milan Buno

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články