Aktuálne Moje bývanie 

Trendy kvety v interiéri!

Pre mnohých je jar najkrajším obdobím v roku. Po studenej sivej zime sa zrazu všade objavia prekrásne voňavé kvety v najrôznejších farbách, ktoré vedia vyčariť dobrú náladu a radosť zo života. Ich pozitívny účinok na psychiku môžete „využiť“ aj v interiéri a obklopiť sa kvetmi takmer v každej miestnosti.

Jar je práve tým pravým obdobím, kedy by ste mali mať doma čerstvé kvety neustále vo váze. Tulipány, narcisy, pivonky, kosatce, orgován – všetky tieto kvety zdobia záhradky v prvých teplejších mesiacoch a omamne nám dávajú na známosť, že zima je nenávratne preč. Sú najkrajším interiérovým doplnkom, ktorý poteší oko zakaždým, keď sa na vázu s kvetmi pozrieme. Kvety si môžeme priniesť aj z prechádzky, pre niekoho je taká kytica lúčnych kvetov tá najkrajšia na svete. Margarétky, vlčie maky, sedmokrásky, iskerníky, ďatelina lúčna či nezábudka – každá rastlina má inak sfarbené kvety a spolu vyzerajú úžasne.

Kvetinové vzory

Kvetinové vzory sú nesmrteľné a budú trendové a moderné vždy. Módni návrhári ich uplatňujú každú letnú sezónu. Sú romantické, vyžarujú slobodu a nadčasovosť. „Do svojej domácnosti ich môžete zakomponovať všade, kde sa vám to zapáči. V kuchyni ako prestieranie, kuchynský riad či utierky, v obývačke v podobe vankúšov, závesov aj obrazov na stenu a v spálni ako posteľné obliečky alebo prehozy cez posteľ,“ radí Kateřina Vařechová, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu.

Kvety v spálni

V miestnosti, ktorá slúži na spanie, by nemali byť žiadne vône, ktoré by mohli narušiť spánok. Jednou z mála rastlín, ktorá je v spálni povolená a dokonca žiadaná, je levanduľa. Jej pozitívny a blahodárny účinok na spánok potvrdilo aj mnoho výskumov a štúdií. Podľa stredovekej liečiteľky a mystičky Hildegardy z Bingenu levaduľa odháňa “nečisté myšlienky” a tiež posilňuje ego. Túto fialovú voňavú kvetinku obľubovali aj rímski vojaci, ktorí si ňou upokojovali nervy a Rimania sa v nej kúpali a dokonca aj prali šaty.

Novinkou, v ktorej môžete zaspávať, je limitovaná edícia posteľných obliečok módnej návrhárky Blanky Matragi – kolekcia Lilac. Romantický a nežný vzor fialových kvietkov je inšpirovaný orgovánom. Prepracované detaily, dokonalé súznenie fialových tónov a kvalitný luxusný bavlnený mako satén robí z týchto exkluzívnych obliečok dokonalé umelecké dielo.

Zdroj foto: Matějovský

 Inšpirácia – Matějovský

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články