Najčítanejšie 

Terézia Pekaríková – príbeh úspešnej Slovenky v Holandsku

Ako dieťa vyhrávala mestské, okresné i celoslovenské súťaže v speve. Dostala sa až do televíznej Zlatej kamery, čo bolo v tom čase niečo ako Superstar , ktorú vyhrala. Dostala sa medzi elitu slovenských spevákov 70 rokov. Zlatú kameru vyhrala v tých časoch napríklad Jana Kocianová, Eva Máziková, Karol Konárik, ale aj Peter Dvorský.

Týmto víťazstvom sa jej otvorili dvere do umeleckého sveta. Spievala s najlepšími orchestrami, napríklad s Braňom Hroncom nielen doma, ale aj v zahraničí. So svojou skupinou sa dostala aj do Holandska a to sa jej „stalo osudným,“ lebo neskôr sa do tejto krajiny aj vysťahovala. Vydala sa za Holanďana a priviedla na svet dve dcéry. Staršia je dnes v Holandskom showbiznise veľmi úspešná a mladšia študuje diplomaciu. Terézia okrem spevu v Holandsku aj podnikala.

 

Podarilo sa vám to, ale začiatky neboli ľahké, že?

Rozhodla som sa, že to skúsim s českým sklom, ktoré malo vo svete dobré meno. Časom som sa neuspokojila s tým, že predávam výrobky iných majstrov, hoci som ich prácu veľmi obdivovala. Zistila som, že majú inú mentalitu. Objavila som v sebe tvorivý potenciál a pomaly som sama začala navrhovať a realizovať moje predstavy. V roku 1993 som založila firmu s názvom „DIVA“ design, ktorá zastupuje plejádu internacionálnych designerov.

Vaše dielo vlastní aj holandská kráľovská rodina…

Áno, moje artefakty  vlastní kráľovná Beatrix a aj jej matka kráľovná Juliana.

Teraz majú vaši obdivovatelia možnosť vzhliadnuť vaše diela aj na Slovensku…

Áno, v stredu bola vernisáž mojej autorskej výstavy so Salvadore Dali v DARTE Gallery v Bratislave. Bol to pre mňa úžasný zážitok Stretla som veľa priateľov a obdivovateľov mojich artefaktov, Atmosféra bola neskutočná. Spievalo sa, džezovalo a aj krstilo. Jednu moju vázu pokrstil legendárny Pavol Hammel a dostala meno Medulienka.

 

Výstava potrvá do konca marca.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články