Najčítanejšie Rozhovory 

„Teraz žijem obdobie, keď si vyberám, čo chcem,“hovorí mama známej televíznej Bambuľky Olinka Haasová

Už je 6 rokov čo si užívam pokojné obdobie môjho života, na ktoré som sa tešila, keď som bola mladšia a s vetou. „Keď budem na dôchodku, budem robievať veci, na ktoré som zvyčajne nemala čas alebo odvahu,“ a si predstavovala, ako strávim môj život v staršom veku. Niekedy si vravím, takto by to malo byť, no v opačnom časovom období – v mladosti.


Som šťastná v mojej veľkej rodine s tromi dcérami a 5 vnúčatkami. Ten krásny pocit sa umocňuje hlavne na našich spoločných rodinných stretnutiach a oslavách a hlavne na Vianoce, keď sme všetci spolu u mňa doma. Navyše moja najstaršia dcéra Ivetka rada organizuje tiež rodinné workshopy pre nás a detičky – maľovanie kraslíc, tvorba maľovaných šarkanov, vianočné venčeky a iné umelecké výtvory. Tieto stretnutia sú úžasné a spontánne, lebo sme všetci zapojení aj malé vnúčence.


Život veľmi rýchlo ubieha, vidím to na mojich deťoch a ako rastú vnúčatá. Aj keď som technicky zameraná žena – stavebná inžinierka, na dôchodku som si začala plniť moje detské sny, ktoré od techniky sú na míle ďaleko. Pri mojich dcérach Monike a Zuzke od ich detstva som sa pri ich smerovaní k herectvu, vžila do ich pozície byť hercom a pri najstaršej Ivetke, ktorá rada maľovala – v jej záľube a k umeniu. Ivetka ako vyštudovaná textilná dizajnérka sa zaoberá navrhovaním kostýmov pre Zuzkine detské divadlo Haaf a tiež navrhovaniu kostýmov do rôznych reklám a seriálov. A tie dve mladšie sa po vyštudovaní umeleckých škôl stali šikovné umelkyne – Monika – úspešná herečka, tanečníčka a theatre maker v Amsterdame (známa detská postava Bambuľka) a Zuzanka – šikovná úspešná herečka, speváčka (Sonička z Paneláku) – má svoje detské divadlo HAAF a spieva v hudobnej kapele The Susie Haas Band. Všetky tri sestry si vzájomne pomáhajú a podporujú sa v ich umeleckých profesiách.


A ja sa im snažím intenzívne pomáhať so starostlivosťou o ich deti, teda o moje vnúčatká. Veď času mám teraz oveľa viac, ako som na dôchodku a robím to s láskou.


No určite, keď mám voľno, tak nesedím sama doma. Odvtedy, čo nepracujem, niekoľko rokov chodievam na komparzy do televízie a filmov. Odvážila som sa aj na menšie herecké role a zistila som, že ma to baví a napĺňa a dodáva mi to životnú energiu. Našla som si tak aj veľa dobrých priateľov, na ktorých sa vždy teším na filmovačke.

Byť na dôchodku, neznamená byť pasívny a len oddychovať. Ja som si predsavzala, že do ďalších rokov sa budem snažiť udržať si fyzickú kondíciu, ale aj životný optimizmus. Žena v zrelom veku sa môže cítiť vitálna, aj krásna – hlavne s pozitívnym myslením a s úsmevom na tvári. Toho sa doteraz držím aj ja. Už 7 rokov pravidelne skoro každý deň, ak sa dá a mám čas, chodím cvičiť do úžasného fitness- Woman Line Fitness, kde sme veselá partia – tvoríme taký „ ženský klub“ – nielen cvičíme, kecáme o všetkom, ale sa tam okrem iného organizujú aj iné aktivity mimo fitness.

Tak milé superbabky- ak môžem, chcem aj ja byť superbabka, cítiť sa mladá v mysli a tešiť sa zo života. Niekedy si toto obdobie pomenúvam, že som v „ďalšom životnom stave“ – keď som bola malá, musela som poslúchať rodičov, čo ma vychovávali, skoro som sa vydala, štúdium, deti, manželstvo, rozvod – staroslivosť o deti, aby vyštudovali, práca – šéf…. všade som sa nejako prispôsobovala druhým – a teraz žijem obdobie, keď si vyberám, čo chcem, čo sa mi páči a čo nie, mám viac času na koníčky a hlavne pre seba samu konečne:
„ A o tom to je!“

Vaša Olinka Haasová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články