Dobré rady Najčítanejšie 

Ťaháky známych ľudí proti zimným neduhom

V  niektorých profesiách je prechladnutie, či kašeľ dvojnásobných prekliatím : huhňajúci herec či moderátor svojich poslucháčov nepoteší, kašľajúci lekár pacientom zdravie nepridá….

Eva Máziková, speváčka: Pri hovorení mi nádcha nevadí, so zapchatým nosom sa mi dokonca lepšie spievajú výšky, ale panický strach mám z toho, aby mi nesadla na hlasivky, čo sa stane vždy v piaty deň nádchy. Viem, že ľahkou korisťou bacilov sú presušené sliznice, preto sa snažím vzduch čo najviac zvlhčovať. Akonáhle sa na mňa nádcha chystá, čo poznám podľa pálenia v hrdle, nasadím si vitamínovú kúru, zaútočím na ňu chlebom s cesnakom a keď mám pred sebou koncerty, spolieham sa na multivitamínové výživové doplnky.

 

Martin Babjak, operný spevák : Pomáha mi horúca slivovica s medom. Skôr ako ju vypijem, je dobré nosom vťahovať arómu. Je to síce podobná rana ako čpavok, ale niekedy sa jej nádcha zľakne. Zaberajú mi aj výplachy nosa slanou vodou. Ale zaujímavé je, že na javisku funguje akýsi pud sebazáchovy a problémy miznú. Akonáhle prídete na javisko, nádcha je preč. Dohráte a huhňáte ako predtým. Ale teraz vážne. Vždy, keď niečo na mňa „lezie“ moja dobrá manželka mi vždy ráno k čaju nachystá vitamínovú tabletku a ja ako správny manžel ju poslušne spolu  s raňajkami prehltnem. Veľa ľudí o mne vie, že patrím medzi otužilcov a to je naozaj dobrá prevencia.

 

Adriana Kmotríková, moderátorka : Nad nádchou sa nedá zvíťaziť, dá sa len trpieť a čakať. Ja mám navyše peľovú alergiu, príznaky ktorej sa dajú len potláčať. Tú z nachladnutia sa snažím neprovokovať zmrzlinou a prechádzkami v mraze. Pravidelne užívam vitamín C a doprajem ho aj svojim deťom. Skôr sa jej snažím nádche predchádzať a na to mám jediný fígeľ – nohy v teple.

A vám čo pomáha? Napíšte do komentára. Určite si to radi prečítame a možno aj vyskúšame!

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články