Aktuálne Dobré rady 

Slzy nie sú prejavom slabosti, naopak plačú práve silní ľudia

Plačeme všetci. Slzami vyjadrujeme pozitívne i negatívne emócie.  Ale prečo niekto plakal dvakrát vo svojom živote a iný plače za každú maličkosť? Psychológovia hovoria, že často plačú ľudia, ktorí sú odolní voči stresu. Faktom je, že všetci prejavujeme svoje emócie, ale každý to robí inak.

Je dobré, ak máte vo svojom okolí človeka, na ramene ktorého sa môžete vyplakať

Keď sa otvoríte blízkemu človeku, ktorý vás môže pochopiť a podporiť, zbavíte sa vašej bolesti. Je to naozaj dobrý priateľ.

Plač je dôkazom, že sa nebojíte prejaviť svoje pocity

Plač z akéhokoľvek dôvodu, či už zo straty milovaného človeka, či z nenávisti, hnevu, alebo plačete na smutnom  filme, to všetko vás robí zraniteľnými voči svetu. Ak nedokážete zadržať plač, potom vám práve podpora okolia ponúka príležitosť vyrovnať sa so svojimi pocitmi.

Ak plačete, viete, ako sa vyrovnať so stresom

Ak chcete dať svojim pocitom voľný priebeh, nie ste slaboch, naopak. Takto sa očistite od negatívnych pocitov. Ak máte ťažké myšlienky a neviete sa vyplakať, je to prejav slabosti, ktorý môže viesť až k vážnym psychickým poruchám.

Plač – znamenie silného človeka, ktorému nezáleží, čo si iní myslia

V živote sú situácie beznádeje a zúfalstva. Ak to riešite falošným úsmevom, vyjadrujete tým ľahostajnosť voči svojmu okoliu. Uvoľnite svoje zmysly a uvidíte, že sa hneď budete cítiť lepšie.

Ľudia, ktorí sa neboja plakať, sú v skutočnosti veľmi silní, schopní ovládať svoje emócie. Cez plač vedia nájsť cestu z ťažkých životných situácií.

Nikdy nezadržujte svoje slzy, nie je to zdravé!

Foto Depositpohotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články