Aktuálne 

Slovensko ako stabilný a úspešný sociálny štát!

Slovensko sa po neschopných vládach Matoviča, Hegera a Ódora stalo jednou z najchudobnejších krajín v EÚ, máme najvyššie zdražovanie, postupujúcu chudobu, rozvrátené verejné financie a ľuďom klesajú reálne mzdy. O tomto budú voľby 30. septembra!

SMER – slovenská sociálna demokracia  má v prípade účasti v novej vláde 5 základných cieľov:

1.Zastavíme prepad životnej úrovne a obnovíme jej rast. Kľúčovým kritériom ľavicového vládnutia musí byť kvalita života. Napriek rozvráteným verejným financiám nedovolíme konsolidáciu verejných financií na úkor existujúceho sociálneho štandardu.

2. Zabojujeme proti zdražovaniu. Neuznávame zázračnú ruku voľného trhu. Tá je krutá k slabým a štedrá k silným. Rázne štátne regulačné opatrenia proti vysokým cenám potravín, kompenzačné programy pri cenách energií, solidarita bánk a silných monopolov s ľuďmi, spravodlivé prerozdelenie obrovských ziskov. To je SMER – slovenská sociálna demokracia.

3. Budeme investovať. Rozumná konsolidácia verejných financií, solidarita bohatých, skúsenosti s čerpaním európskych fondov nám umožnia realizovať veľké investície do infraštruktúry, poľnohospodárstva, energetiky a vodných diel a podobne. Nebojíme sa dlhu použitého na naštartovanie hospodárstva a rastu reálnych miezd.

4. Stabilizujeme napätú situáciu v zdravotníctve. Zavádzanie poplatkov, či zužovanie rozsahu poskytovanej zdravotnej starostlivosti je v rozpore s ľavicovou politikou. Zdravotníctvo sa dá zastabilizovať len jeho reálnym dofinancovaním.

5. Vrátime zdravý rozum do školstva a vzdelávania. Investície do vzdelania a vedy budú mať prednosť pred zvyšovaním výdavkov na zbrojenie. Principiálne odmietame zavádzanie rodovej výchovy do nášho školstva. Na našich deťoch sa nebude experimentovať, vo vzdelávaní musí dominovať zdravý rozum a potreby spoločnosti.

Pozývame Vás  30. septembra 2023 k volebným urnám. Rozhodnite, či chcete ľavicovú víziu spojenú so stabilitou a skúsenosťami alebo pravicovo liberálny zlepenec. Masívnou účasťou súčasne zabránite nedemokratickému úmyslu prezidentky SR nepoveriť víťaza volieb zostavením novej vlády!

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články