Aktuálne Vaše príbehy 

Rozdelil nás koronavírus, hovorí najstaršia kamionistka na Slovensku

Tak, ako mnoho párov na Slovensku, aj nás s manželom Jarkom na určitý čas od seba odlúčil koronavírus. Už dva mesiace som doma sama. Keďže sme  obaja kamionisti a jazdili sme spolu po Európe, boli sme nútení spraviť toto opatrenie. Ja mám už 67 rokov, preto  patrím k takzvanej ohrozenej skupine ľudí. Manžel ma nechcel  vystavovať riziku nákazy pri nakládkach a vykládkách tovaru vo firmách.

No neberiem to tragický. Denne si niekoľko krát voláme. Manžel jazdí z Francúzska do Nemecka, Rakúska, cez Belgicko sem a tam.Veľmi nám chýbajú spoločne strávené chvíle, ale všetko sa dá vydržať. Najviac ma postráda pri varení v kamióne. Musí si teraz variť sám. Robí to síce rád, ale viac mu chutí jedlo, ktoré ja uvarím.

Ja si zase doma vypĺňam čas maľovaním obrazov, háčkovaním a rôznymi inými ručnými prácami. Mám psíka, ktorý mi robí spoločnosť. Syn mi chodí nakupovať, keď niečo potrebujem. Doma je vždy čo robiť, tak tie dni rýchlo plynú.Veľa času venujem vareniu a pečeniu koláčov, čo je moja veľká záľuba.Manžel by sa mal vrátiť domov asi o tri mesiace. Veľmi sa na to teším, že budem môcť vyvárať aj pre neho. Čas rýchlo plynie a ani sa nenazdáme a budeme zase spolu.

Text a foto Jarmila Zacher Pajpachová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články