Najčítanejšie Rozhovory 

Renáta Názlerová je žena, ktorú si zapamätáte na prvýkrát

Objavili ste sa na televíznej obrazovke v Súdnej sieni a hneď ste zaujali, ste veľmi razantná, presvedčivá. Ste aj v živote právnička, alebo máte niečo s tým spoločné?

Nie som ani právnička a ani herečka ako sa to neraz mylne interpretuje. Napriek tomu, ako novinárka, mám k spravodlivosti veľmi blízko a preto, ak treba, dokážem sa zasadiť za jej dosiahnutie.

Ako ste sa dostali k tejto úlohe? Vyžaduje to od vás aj právnické vedomosti, alebo sa musíte rolu ako herec naučiť?

Rolu sa naučiť musím, ale nemusím sa ju memorovať. Pre mňa je to logická štruktúra, ktorá má svoju postupnosť a pracuje sa v nej s argumentami a skutočnosťami. Je na mne, ako interpretovi, akou rétorikou uvedené prezentujem. Hlavne, aby odzneli kľúčové skutočnosti. Rolu som získala ani neviem ako, pretože pôvodne som mala byť len scenárista. No na kastingu, keď sa relácia pripravovala, som zaskočila za chýbajúceho človeka a náhodou sa to podarilo, že som zaujala.

Veľmi vám pristane úloha mediátora. Využívate to aj v osobnom živote?

Mediátorstvo robím aj profesionálne, popri mnohých iných činnostiach. Mediátorstvo v bežnom živote  – v zmysle, že je lepšie sa dohodnúť ako pohádať a žiť v nepriateľstve – určite uplatňujem. Je to jedna z mojich životných zásad.

Porozprávajte trošku o rodinnom, živote, rodinné zázemie, deti….

Rodinné zázemie je dôležité pre každého. Nie je podstatné, či je doma manželka, manžel a koľko detí, ale skutočnosť, že máme s kým zdieľať. Máme oporu a sme oporou, máme koho ľúbiť a sme ľúbený, máme sa o koho starať a aj o nás je postarané. Sme párové stvorenia, na to netreba zabúdať. Preto, ak niekto tvrdí, že mu samota vyhovuje a nikoho nepotrebuje, je zrejmé, že je to len jeho obrana, snaha  zakryť neúspech z toho, že sa mu nepodarilo nájsť k sebe druhú polovičku pomaranča. Ja chvalabohu mám rodinu, a máme aj syna. A chvalabohu, všetko funguje ako má.

Keď sme si v máji dohovárali tento rozhovor, požiadali ste ma odložiť to na jún, mali ste hektické obdobie?

Usmievam sa, pretože hektické obdobie je u mňa stále.

Ako zvládate krízové situácie?

V zásade veľmi dobre. Čím väčší je problém a čím napätejšia je situácia, tým viac sa mobilizujú moje dobré vlastnosti – rozvaha, logické uvažovanie, pohotové reakcie. Nie, nerobím si srandu, naozaj to tak je.

Ako relaxujete?

Mám rada vodu, prírodu, cestovanie. Ak sa dá, doprajem si všetkého vrchovato.

Ako sa cítite v úlohe moderátorky relácie  Supermama?

Komfortne. Pretože mám dobré spolupracovníčky,  s ktorými si rozumiem. Práca snov, čo vám budem hovoriť.

Myslíte si, že ste supermama?

Každá milujúca matka, ktorá ale popri svojej neskutočnej a bezhraničnej materinskej láske nestráca zdravý rozum, je supermama. Verím, že takou som.

Ste krásna žena a vôbec neriešite kilá. Máme veľa takých čitateliek, dodajte im prosím trošku sebavedomia a vôbec takej pohody, optimizmu, aký z vás vyžaruje.

Na posilnenie zdravého ženského sebavedomia máme jeden špeciálny kurz, ktorý robí moja firma. A viete prečo sme ho zaradili? Lebo to nie je problém len žien s nekonfekčnou veľkosťou. Sebavedomie chýba mnohým ženám. Zvyčajne je príčinou ich životná skúsenosť. Neboli prijaté, boli spochybňované, alebo nemilované, alebo podvádzané, alebo urážané a ponižované, alebo všetko dokopy. Nenašiel sa nik, kto by im povedal, že vidí ich krásu a teší sa z toho, že sú. Takže takto to asi nevyriešime, chce to viac práce. Ale aspoň jeden odkaz – rešpekt iných prichádza až potom, keď sa naučíme rešpektovať samých seba. Aj láska iných prichádza od momentu, kedy sa naučíme ľúbiť seba.

Máte nejaké svoje životné motto, životnú filozofiu?

Neviem, či by som to nazvala filozofiou, ale fakt je, že z niektorých vecí neustúpim. Rodina je na prvom mieste. Ľudí neodsudzujem, kto mi nevyhovuje, toho nevyhľadávam, ale ďalej to neriešim, nekomentujem. Mám rada život, radosť zo života je moje druhé meno. Mám úctu k ľuďom, ktorí majú v sebe niečo magnetizujúce, sú múdri a sú ochotní o svoju múdrosť sa podeliť. Zbožňujem humor, smiech, za slzy sa nehanbím.

Pani Renáta si vie urobiť žart aj zo seba. Na facebooku uverejnila aj takýto status:  Skoro ako ja. Gracie Giacomo Ghilardini

Za rozhovor ďakuje Libuša Sabová

 

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články