Aktuálne Predstavujeme vám 

Recepty z diviny – spojenie tradície a budúcnosti

Kuchárka, ktorú môžete držať v rukách, je výsledkom jedinečnej spolupráce medzi človekom a umelou inteligenciou. Každý recept, každý názov a každý nápad je ovocím našich konverzácií, otázok a odpovedí, pripomienok a úprav. Táto kniha nie je len zbierkou receptov; je to cesta, na ktorej sa stretáva tradičná ľudská skúsenosť s vysokým technologickým pokrokom. Je to miesto,na ktorom sa stretávajú dva svety – svet človeka a svet umelej inteligencie. A výsledkom je táto jedinečná kulinárska cesta, na ktorú vás teraz srdečne pozývame. Kniha má 200 plnofarebných strán a obsahuje informácie o mäse zo zveriny, 75 divinových receptov, predjedlá, polievky a hlavné jedlá a 10 zaujímavých príloh vhodných k divine.

Je to moja druhá kuchárska kniha receptov z diviny, po Svetovej poľovníckej kuchárskej knihe CIC. Musím však povedať, že k výslednému produktu viedla cesta stoviek hodín strávených komunikáciou s AI. Nikto nie je dokonalý. Kto je dokonalý, patrí do múzea, ako kedysi poznamenal Erich Maria Remarque. AI ešte rozhodne nie je dokonalá a nepatrí do múzea. Ešte sa musí veľa učiť a cesta vzájomného učenia sa nebola len zábavná, bola dlhá a niekedy až strastiplná, keď som mala chuť aj rozbiť monitor! Obrázky k jednotlivým receptom vytvorila AI. Sú ilustračné! Majú nádherné farby, zaujímavé detaily. Na ich finálnej podobe sa však okrem technológie podieľala moja myseľ vo forme zadaní, opráv, usmerňovania. Váš výsledok môže vyzerať inak. Ale všetky recepty sú preverené a vyskúšané v realite! Nebojte sa podľa nich variť. Sú prevažne jednoduché, ale nápadité. Vydajte sa, prosím, so mnou na túto dobrodružnú cestu! S vôňou čerstvo pripravenej diviny to určite neoľutujete! Inšpiráciu pracovať na tomto výnimočnom projekte mi dala moja kolegyňa Yvonne Vavrová, úžasná žena, režisérka a autorka mnohých umeleckých výstupov, ktorá v lete vydala knihu Volám sa AI: Rozhovory s AI.

Preto model knihy, otázky človeka na mnohé náročné témy, ako aj odpovede AI sú v tejto knihe jedinečným počinom Yvonne Nico. Avšak bez ozrejmenia niektorých názorov AI na predmet môjho skúmania sa nezaobídeme. Vitajte teda v našom svete jedinečnej spolupráce človeka a technológie AI v oblasti prípravy receptov z diviny. Verím, že si kniha nájde aj nových priaznivcov varenia a úpravy diviny, ktorá je vynikajúcou surovinou a lahôdkou, darom našej prírody!

Soňa Chovanová Supeková

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články