Najčítanejšie Vaše príbehy 

Pristávame v meste Rio de Janeiro. Píše Michaela Sabo.

Do tejto úžasnej krajiny som sa dostala po 14 hodinovom lete Berlín – Paríž, Paríž – Rio de Janeiro. Prvá časť môjho pobytu je pracovná a keďže do Brazílie sa neoplatí letieť len na 6 dní, predĺžila som si pobyt, aby som túto obrovskú krajinu trochu spoznala.

Dovolenka v Brazílii je skvelá príležitosť na spoznávanie krásnej a rozmanitej krajiny, ktorá ponúka nielen nádherné pláže, ale aj bohatú kultúru, prírodu a históriu.

Brazília je najväčšou krajinou Južnej Ameriky a zahŕňa rôzne regióny, ktoré majú svoje vlastné charakteristiky a zaujímavosti. Niektoré z najpopulárnejších miest na dovolenku v Brazílii sú:

  • Rio de Janeiro: Toto je najznámejšie a najnavštevovanejšie mesto v Brazílii, ktoré sa preslávilo svojím karnevalom, sochou Krista Vykupiteľa na vrchu Corcovado, Cukrovou homoľou a slávnymi plážami Copacabana a Ipanema. Rio de Janeiro je tiež kultúrne a umelecké centrum, kde sa dá nájsť množstvo múzeí, galérií, divadiel a hudobných podujatí. Rio de Janeiro je ideálne miesto na kombináciu zábavy, relaxu a poznania.
  • Iguazú: Toto sú najväčšie a najimpresívnejšie vodopády na svete, ktoré sa nachádzajú na hranici medzi Brazíliou a Argentínou. Iguazú tvorí viac ako 200 vodopádov, ktoré sa tiahnu po dĺžke 2,7 km a dosahujú výšku 80 metrov. Okolo vodopádov sa rozprestiera národný park, ktorý je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat, vrátane papagájov, opíc, jaguárov a motýľov. Iguazú sú nepochybne jednou z najkrajších prírodných atrakcií na svete.

  • Salvador: Toto je hlavné mesto štátu Bahia a bývalé hlavné mesto Brazílie. Salvador je známy svojou koloniálnou architektúrou, africkým vplyvom, hudbou a tancom. Salvador je považovaný za kolísku brazílskeho karnevalu, ktorý je tu oslavovaný s veľkou vášňou a radostnou atmosférou. Salvador je tiež miestom, kde sa narodil slávny spisovateľ Jorge Amado a kde sa praktizuje bojové umenie capoeira.
  • Pantanal: Toto je najväčšia mokraď na svete, ktorá sa rozkladá na ploche viac ako 150 000 km2. Pantanal je rajom pre milovníkov divokej prírody, pretože tu žije viac ako 1000 druhov vtákov, 300 druhov cicavcov, 400 druhov rýb a 80 druhov plazov. Medzi najznámejšie zvieratá patria anakonda, kajman, tapír, jaguár, ara a tukan. Pantanal je tiež miestom, kde sa nachádza najväčší sladkovodný akvárium na svete.

Dovolenka v Brazílii je určite nezabudnuteľným zážitkom, ktorý stojí za to zažiť. Brazília má toľko ponúknuť, že by ste potrebovali niekoľko mesiacov na to, aby ste ju spoznali celú. Preto si vyberte ten región alebo mesto, ktoré vás najviac zaujímajú, a užite si dovolenku snov v Brazílii!.

Text a foto Michaela Sabo

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články