Čo ma štve Najčítanejšie 

Prišiel čas, aby svet už konečne viedli ženy! Čo poviete?

Nie som žiadna feministka, ale dospela som k tomuto záveru po dlhoročnom sledovaní politiky. Máte pocit z niektorého muža – politika, že mu išlo (ide) o ľudí? Z môjho pohľadu si všetci doterajší politici na najvyšších postoch riešili len svoje ego. Nechcem rozoberať volebný systém, v ktorom je každý niekomu zaviazaný a volebným sponzorom musí splácať dlh.  Už to je zlé! Ale ženy sú inak nastavené.

Renáta Názlerová. Má všetky predpoklady byť dobrou predsedníčkou vlády!

V mojom okolí je veľmi veľa vzdelaných, múdrych, spravodlivých žien, ktoré dokážu analyticky myslieť, vedia formulovať myšlienky, svoje postoje, za ktorými si stoja. Staršie majú nadhľad, prehľad, skúsenosti a aj zdravé sedliacke myslenie, overené generáciami. Mladšie vidia svet pragmatickejšie, s perspektívou súčasnosti a budúcnosti. Toto všetko spojiť a vytvoriť  jeden tím, ktorý by sa navzájom obohacoval, posúval dopredu bez závisti, len v prospech ľudí! Veľmi dôležitým kritériom by mala byť nadstraníckosť! To by bolo niečo! Príklady máme zo zahraničia. Fínsko, Island, Nový Zéland.

 

Novozélandská premiérka Jacinda Ardern, foto: Depositphotos.com

To všetko sú krajiny, ktoré majú v čele ženy a ja si nemôžem pomôcť, ale zdá sa mi, že aj krízové situácie, ako je napríklad aj tá súčasná, zvládajú akosi lepšie. Veď to poznáme z vlastnej rodiny!

Takýto návrh má Emília Lörinczová:

Milé ženy, ja to vidím tak, že sa musíme spojiť, poradiť sa navzájom a založiť čistú, charakternú ženskú stranu! Pretože keď si nepomôžeme my samé, tak nám to množstvo problémov terajšie vládnuce strany na čele s mužskými “politikmi “ nevyriešia. Aký máte názor ? Zaujíma ma to ? Pridali by ste sa ? Vziať problémy a riešenia do vlastných rúk? Myslím si, že máme na to! Pošlite vaše názory a pripomienky. Máme dosť času nato, aby sme to zvládli spoločne. Ženy vždy všetko zvládli a ešte násobne viac! Spojme sa! Sme vzdelané, fundované, empatické, odborníčky a predovšetkým matky! Verím, že by sme zvládli založiť dobrú stranu s tak nevyhnutne potrebným veci riešiteľným programom. Dajme hlavy dohromady! Buďme ženy činu, pretože vidíme, kam sa rútime …a to už kvôli nám a našim deťom, nie je akceptovateľné! Ženy prosím, vyjadrite sa!

Pripravila Libuša Sabová a Emília Lörinczová

Foto Emília Lorinczová, Ema Fajnor

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články