Najčítanejšie Zaujímavosti 

Poďte s nami na veľkú garden party. Oslavujú sa 81. narodeniny Petra Jandu zo skupiny Olympic

Dámy, poznáte nejakú hudobnú skupinu, ktorá je v takmer nezmenenom zložení, na výslní už vyše 60 rokov? Určite áno. Minimálne dve: Rolling Stones a Olympic. Samozrejme nášmu srdcu je oveľa bližší Olympic. Ruku na srdce. Ktorá z vás si niekedy v živote aspoň v duchu nespievala také hity ako Slzy tvý mámy, Dej mi víc své lásky, Želva alebo dokonca ste si „netrsli“ pri skladbe Dynamit alebo Dědečkúv duch… Frontmen tejto rockovej kapely má už neuveriteľných 81 rokov! Bol som na ich koncerte v marci tohto roka v rámci ich Respect Tour OLYMPIC 60. A môžem vám povedať, že to bol neuveriteľný dvojhodinový prúd skvelej hudby. Na pódiu ako keby stáli 20-roční mladíci… Ale čo bol pre mňa obrovský, aj keď úplne iný zážitok, bola tento utorok. Spojený práve s Petrom Jandom. On, aj keď sa narodil v máji, roky-rokúce ich s priateľmi oslavuje u seba na záhrade v júli. Vždy tématicky ladené, tento rok v štýle Mexiko.

Mal som tú česť byť pozvaný, polosúkromne, polopracovne a takú garden party som už dávno nezažil. Množstvo Petrových najbližších priateľov, rodina, skvelí muzikanti a samozrejme zvyšní členovia Olympicu. Prekvapením večera bola kapela Mariachi Espuelas, ktorá prišla až z Mexika. O nálade, ktorú vytvorila snáď ani nemusím hovoriť. A koho všetkého som tam stretol? No počkajte, snáď si spomeniem… Samozrejme Martu Jandovú, Petrovu dcéru, jeho manželku Alicu, skvelého hokejového brankára Dominika Haška s manželkou a dvojročnou dcérkou, symbol Nežnej revolúcie Michaela Žantovského, ktorého manželka je z Nitry.

Nechýbal hudobník Zdeněk Merta, Pavel Sedláček, veľký srandista herec Jakub Kohák a veľa ďalších. A zažiť taký malý privátny koncert Olympicu.. Hmmm, to by som doprial z celého srdca každej z vás.

 

Text a foto Milan Sedláček

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články