Móda Najčítanejšie 

Omladzuje džínsová móda? Aká je? Páči sa vám alebo nie?

Ja som až tak veľmi neinklinovala k takémuto štýlu oblečenia. Vždy som bola za elegantnú módu. Možno to bolo aj preto, že som tak chodila oblečená v práci. Vo voľnom čase som radšej nosila ľanové veci, bavlnené, príjemne mäkké, tenké a farebné. Jedného dňa som zmenila svoj názor. Mala som okolo 57 rokov. Boli sme s dcérou a jej osobnou stylistkou nakupovať. To som už podnikala a na peknom vkuse oblečenia som si ešte viac potrpela. Cestovanie, konferencie, galavečeri si vyžadovali niečo vkusné, elegantné. Tak to bolo aj v toto osudné popoludnie. Hľadala som medzi šatami svojho favorita. Dievčatá nevyberali len aktuálny model, ale aj oblečenie na bežné nosenie, ktoré sa dá pekne kombinovať. Tak som sa dostala k plisovanej sukni. Ako doplnky mi odporučili džínsovú bunda, visiace šperky a tenisky. Zostala som zaskočená touto kombináciou aj tým, ako mi dobre sadla béžová plisovaná sukňa. Vedela som, že mám doma k  nej pekné sako s výšivkou. Tie tenisky k šatám a sukni som dlho zvažovala, až som si ich pred jednou cestou do Španielska kúpila. Džínsovú bundu som potom hľadala cielene, ale mala som predstavu o takej inej, ako bežne vidím. Raz som ju našla. Mäkká, modrá, na rukávoch sa mierne rozširovala do zvonového štýlu. Mala však jednu chybu, bola veľmi krátka. Tak som uvažovala kúpiť si dve a predĺžiť ju a zo zbytku bundy si ušiť plášť.

Nechala som si to prejsť hlavou a nakoniec som si kúpila len jednu. Krásne mi sadla, keď som mala oblečené dlhé letné šaty, aj k plisovanej sukni. Benefit naviac, ktorý mi priniesla je ten, že ma omladila. Neraz sa mi stalo, že keď som bola s vnučkou na pieskovisku, pomýli si ma s mamičkou.

Často počúvam, že mám v nej taký dievčenský výraz. Odvtedy, keď potrebujem ľahkú športovú eleganciu, dám si túto bundu na šaty, aj k sukni a cítim sa nádherne. Občas sa pousmejem nad tým, ako som si zvykla v mojom veku na džínsovú bundu, tenisky a lodičky si kombinujem len k šatám, kde sa to vyslovene žiada.

Popremýšľajte aj vy nad tým milé dámy, čo môžete zmeniť vo svojom šatníku, aby ste sa cítili príjemne a hlavne mladšie.

Text Jana Majdanová Durajová

Foto Daniela Durech

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články