Dobré rady Najčítanejšie 

Odmietam korone venovať veľkú pozornosť. Registrujem, nepodceňujem, rešpektujem, ale ďalšie strachy a obavy z nej v sebe nemám.

Množstvo ľudí z môjho okolia mi hovorí: „Korona je mimo mňa… prijal som ju, ale akoby som o nej ani nevedel…“
Mám to podobne. Registrujem, nepodceňujem, rešpektujem, ale ďalšie strachy a obavy z nej v sebe nemám. Nie je to pýcha, slepé vylučovanie, obchádzanie horúcej kaše, vytesňovanie na úrovni psychiky. Proste je, raz ju dostanem, v rukách Prozreteľnosti je ako to dopadne, prijímam. No venovať jej prehnane veľa pozornosti odmietam. Preto nepozerám správy a nečítam články okolo nej.
Starám sa o svoje telo, ale aj psychiku. A to posledne menované je presne to, čo prajem aj tým ľuďom, ktorí nad koronou dennodenne premýšľajú, prehrávajú si „ako zle to asi s nimi dopadne, keď ju dostanú“, neustále premýšľajú „ako zle sa to vo svete s ňou vyvíja a aký neblahý dosah to bude mať na ich život“.
Ľudia, ak premýšľate o svojej budúcnosti týmto spôsobom, uberáte sa denne o množstvo energie a ešte si aj modelujete budúcnosť. Neposilňujete svoju psychickú silu, naopak, oberáte sa o ňu, čím oslabujete aj svoju imunitu. Až sa nakoniec vaše negatívne predpovede naplnia.
Dajaké rady na zastavenie tejto deštruktívnej lavíny?
1. Obmedzte prísun „katastrofických“ informácii – médiá, ľudia, ktorí idú do jedného alebo druhého extrému. To dôležité ohľadne opatrení vám povie hocikto z vášho okolia, ušetríte si čas na aktivity, ktoré vás môžu posilňovať, liečiť, rozsvecovať.
2. Choďte medzi ľudí. Ľudia najviac liečia. No iba tí vhodní pre vás, preto sa stretávajte s dobrými a láskavými ľuďmi, ktorí majú túto tému v sebe vyriešenú.
3. Čítajte a pozerajte to, čo vám dáva silu, upokojuje vás, žehná vašu psychiku.
4. Práca na myšlienkovej úrovni – ak sa vo vašej mysli znova zjaví „čierna téma“, pracujte s ňou – viď hnedý a zelený Šlabikár šťastia (https://www.hladohlas.sk/…/psy…/slabikar-stastia-5-4.htm), či iné knihy, ktoré poskytujú technológie ako pracovať s myšlienkami, harmonizovať ťažoby mysle, proste publikácie zamerané na psychohygienu.
5. Starajte sa o svoje telo, športujte, hýbte sa, otužujte, pozerajte, čo si dávate na tanier.
Prajem vám, nech ťažoba zmizne a nahradí ju pokoj a harmónia. Dobré sily s vami!
Text a foto Pavel „Hirax“ Baričák

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články