Krása Najčítanejšie 

Neexistuje žena, ktorá by nemohla byť krásna

Sníva sen pre všetky ženy, verí, že keď je žena sama so sebou spokojná, je šťastná, sebaistá a v konečnom dôsledku aj úspešná. Taktiež verí v silu farieb, osobnosti a v motto: „Neexistuje žena, ktorá by nemohla byť krásna, sú len ženy, ktoré nenašli kľúč k svojmu štýlu, k svojej individuálnej kráse.“

Martina Podobová (32) je milujúca matka a manželka, na pohľad krehké slovenské žieňa s veľkou túžbou, a to – prinavrátiť iným ženám stratené sebavedomie, nájsť vnútornú rovnováhu a objaviť svoju prirodzenú krásu. Sympatická Slovenka je jednoznačne zástancom toho, že pokiaľ sa žena nebude cítiť sama pre seba krásna, nebude ani vnútorne vyrovnaná a zdravo sebavedomá.

Premena pani Beáty

Roky si budovala kariéru vizážistky, až sa jedného dňa rozhodla toto povolanie poňať trošku ináč. Viac počúvala, dokázala porozumieť ženským túžbam, trápeniam, vycítila, čo by ich urobilo dlhodobo spokojnejšími, šťastnejšími, a tak ovplyvnilo ich celkový život. Sympatická Slovenka začala pomáhať ženám nájsť vlastnú rovnováhu, vlastnú krásu a začať si vážiť samú seba.

Martina má za sebou bohaté skúsenosti, istý čas pracovala v televízii, je akreditovanou školiteľkou spolupracujúcou s rôznymi médiami a fotografmi. Svoj „rukopis“ zanechala v časopisoch, ale aj v mnohých reklamných kampaniach. Ako vizážistka a nechtová dizajnérka získala  niekoľko ocenení. Dnes hovorí: „Chcem radiť Slovenkám, ako zmeniť pohľad na seba, cítiť sa krajšie a spokojnejšie.“

Prirodzene, chceme sa páčiť, kupujeme si módne časopisy, využívame dostupné informácie, mnohé z nás už preto do seba investovali aj nemalé peniaze (na kozmetiku, na úpravy, estetické zákroky)… Myslíte si, že by sme mali hľadať riešenie predsa len niekde inde?

Mnohé slovenské ženy  nemajú cit pre estetiku, čo je veľká škoda, pretože máme v sebe prirodzenú krásu a práve farbami ju môžeme vyzdvihnúť a zároveň je to najlacnejší spôsob ako sa okrášliť, omladiť, zvýrazniť a rozžiariť. Farby dokážu robiť zázraky, na druhej strane však treba mať na mysli fakt, že príroda to dobre zariadila a my ju môžeme trošičku vyšperkovať, troška sa s ňou pohrať. Tajomstvo dokonalosti, výnimočnosti nie je v upravovaní sa podľa trendu či podľa nejakého vzoru, ale v upravovaní presne na mieru!

Premena pani Adky

S akými ženami najradšej pracujete, aké ženy najradšej stretávate?

Veľmi rada robím s „bežnými“ ženami, s neskazenými všetkými tými trendami a ideami o hľadaní si akýchsi vzorov. Mám rada všetky ženy, ktoré sa chcú niečo nové o sebe dozvedieť a naučiť.

V čom spočívajú vaše schopnosti, vaša ojedinele citlivá vnímavosť? O čo vlastne vo vašej práci ide?

Vytlačiť do popredia krásu. Keď nie sme so sebou spokojné, keď sa stále prehŕňame vo farbách, v štýloch, hľadáme si vzory, tak je to znak toho, že nevieme samy toto svoje vlastné krásno odhaliť. Neustále hľadanie sa, skúšanie, napodobovanie naznačuje, že potrebujeme pomoc niekoho, kto nám tieto skryté zákutia osobnosti a výzoru pomôže nájsť. Ťažko sa hľadá jeden správny výraz, ktorým by sa dala pomenovať podstata mojej práce. Pri pohľade na fotografie upravených žien môžeme hovoriť o premene, ale toto slovo používam naozaj nerada. Premena tu neznamená zmenu na niečo nové. V tomto význame ide o vytiahnutie na povrch toho, čo bežne nevidíme a prehliadame, ale je to odjakživa v nás.

Vaša práca so ženami je inšpirujúca. Sedenia sa nekončia jednorazovým nalíčením, vy sa im venujete dlhšiu dobu, učíte ich všetko čo viete, nechávate tomu čas a tak sa nemôže stať, že to čo vidia po celkovej spolupráci s Vami nebudú vedieť dokázať aj samy. Čo si to ešte okrem trpezlivosti a času vyžaduje?

Je to aj vec hlavy. Nie je dôležité urobiť zmenu ale rozprávať, odhaliť, ukázať a potvrdiť, že nedostatok (o ktorom si myslíme, že ním naozaj je) je v skutočnosti prednosť, ktorá nás od celého toho masového davu odlišuje. Dôležitá je spokojnosť ženy, musí vedieť čo chce, to nie je len o maľovaní sa, to je o psychike o ujasnení si vecí, samej seba, stanovení si svojich cieľov. Je potrebné zistiť, čo sa v nej ukrýva a toto ďalej rozvíjať.

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články