Aktuálne Pre zábavu 

Nájdete sa v týchto 8 tipoch babičiek? Aká ste vy?

Učebnicová babička

Tieto babičky robia všetko ako z príručky pre dobré babičky. Dávajú pozor na to, čo je pre ich vnúčatá vhodné a zdravé. Deťom dávajú veľa lásky a starostlivosti a majú doslova božské schopnosti vypekať tie najlepšie koláče, chuť ktorých je určite lepšia ako recepty tých najlepších kuchárov sveta. Učebnicová babička je ale babička, ktorá to so starostlivosťou o deti nepreháňa, nemieša sa do výchovy a počúva to, čo im hovoria ich dcéry, alebo nevesty. Ale takéto babičky sa vyskytujú pomerne vzácne. Alebo nie?

zdroj Pixabay.com

Zábavná babička

Kto by nemal rád babičku, ktorá sa chová ako utrhnutá z reťaze? Tieto babičky nie sú ani trochu nudné a unavené, stále majú dosť energie na to, aby vzali deti do zábavného parku, vyrazili s nimi na kolieskové korčule, alebo išli do kina. Sú to bytosti, ktoré ignorujú vek a žijú s mottom: „Ešte nie som mŕtva.“ Super babička, ak takú máte!

zdroj Pixabay.com

Babička cestovateľka

Aj takéto typy babičiek určite poznáte. Nemajú veľa času na deti, lebo sa akurát chystajú niekam na exotický výlet s ďalšími podobne naladenými seniorkami. Sú to ženy, ktoré sa neboja obuť si pohodlné topánky a vyraziť niekde na Kriváň. Ak si nájdu čas na vnúčatá, radšej ich zoberú so sebou  von, aby aj oni mohli poznávať nové miesta. Bohužiaľ, si ich budete musieť „objednať“ trošku skôr, ako si zaplatia ďalší poznávací zájazd v cestovnej kancelárii.

Zdroj Pixabay.com

Najmúdrejšia babička

Sú to tie, ktoré sa chovajú ako šéfovia veľkej rodiny. Sú zdrojom neustáleho poradenstva a kontroly nad všetkými – a to nielen deťmi, ale aj vás samotných. Sú stále krok pred vami, pokiaľ ide o starostlivosť o deti. Plienky vymieňajú (ako chcú ony samy), deti postrážia kedykoľvek si to budete želať, ale logistika je v ich réžii. Na všetko majú svoj názor, pokiaľ ide o výžinu, nenechajú si vyhovoriť, že najlepší obed sú knedle s omáčkou a len ťažko ich prinútite, aby robili niečo podľa vášho želania.

Zdroj Freeimages.com

Babička teenagerka

Táto babička sa aj v babičkovskom veku chová ako pubertiačka. Drží sa s dedkom za ruky, počúva súčasnú hudbu a ide s dobou. Internet pre ňu nie je sprosté slovo a namiesto toho, aby strážila deti, bude surfovať po internete. So svojimi vnúčatami skypuje a má svoj facebookový profil, na ktorý dáva aj bez vášho súhlasu fotografie z akcii, na ktoré si vyrazili nielen z vnúčatami, ale aj so svojimi priateľkami. Niekedy sa za ňu môžete aj hanbiť. Ale na druhej strane možno by ste o štyridsať rokov chceli byť taká ako ona.

Zdroj Depositphotos.com

 

Babička prenasledovateľka

Ak máte doma práve takú, potom viete, že váš telefón bude neustále zvoniť. Babičky prenasledovateľky volajú stále vám, alebo vnúčatám, aby sa ubezpečili, že ste uvarili to, čo vám odporučila, alebo aby sa ubezpečili, že ste vy i deti v poriadku. To by bolo síce fajn, keby to nebolo 10 krát za deň a navyše v najnevhodnejšiu chvíľu, napríklad vtedy, keď ste na porade, keď ide o dieťa v škole, alebo práve idete platiť v obchode. Tieto babičky vás chcú mať pod kontrolou stále.

Zdroj Pixabay.com

Babička „Barbie“

Táto babička rada nakupuje trendové oblečenie a nedopustí, aby vypadala ako strašiak. Udržuje sa v kondícií a namiesto toho, aby sa starala o vnúčatá, radšej ide do fitka, alebo na odtučňovaciu kúru do kúpeľov. Babička typu Barbie má svoju kozmetičku, estetického chirurga a pravidelne chodí ku kaderníčke i na manikúru. Nikdy z domu nevyjde nenalíčená a stará sa nielen o váhu, ale aj o to, čo si oblečie. Keď sa vám o dieťa predsa len postará, počítajte s tým, že variť im veľmi nebude, lebo by to pre ňu bolo veľké pokušenie.

Zdroj Pixabay.com

Prázdninová babička

Táto babička je tajomná ako hrad v Karpatoch. S vnúčatami má nepravidelný kontakt a objavuje sa spravidla len vtedy, keď deti majú sviatok alebo narodeniny. O vnúčatá veľký záujem nemá a vlastne ani nikto nevie prečo. Je to taká prázdninová babička, ktorá si lásku  vnúčat kupuje maximálne 3 x do roka. Raz za čas pošle deťom nejaké  peniaze a možno aj niekedy zatelefonuje.

Zdroj Depositphotos.com

Ilustračná foto Depositphotos-com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články