Krása Najčítanejšie 

Na mladistvý vzhľad nepotrebujete veľa peňazí, vlastne žiadne peniaze navyše, hovorí pani Oľga

Určite sa obídem bez drahých krémov, ktorých je na trhu nepreberné množstvo. Lákajú krásnym obalom, bombastickým textom, čo všetko urobia s vašou pleťou. Ale, podľa mňa, žiaden krém, ani ten najdrahší, nás nezbaví vrások. Veď k nášmu veku patria. Ja osobne sa sústreďujem hlavne na to, aby som nemala nadváhu. To je veľmi dôležité. Veď si všimnite mladú 35 ročnú ženu, ktorá má nadváhu. Nezdá sa vám, že vyzerá na 45 rokov? A v našom veku je to to isté. Obezita nás nikdy neurobí mladšími, zdravšími a krajšími.

Druhá, veľmi podstatná vec, je účes. Možno mám výhodu, že sa viem pekne učesať aj sama. Veď čože je to vlasy si umyť, vyfénovať veľkou kefou do pekného účesu, nalakovať aby držal? Aj nafarbiť sa viem sama. Veď mám doma dve zrkadlá, aby som si videla aj na zadnú časť hlavy. Jedine, čo neviem, je ostrihať sa. Raz za mesiac mi moja kaderníčka  u nás na dedine vlasy skráti o 1 – 2 cm a stojí ma to 12 Eur.

„Jste to, co jíte!“ Pamätáme si známu českú doktorku Kateřinu Cajthamlovú, ktorá radila ľuďom ako schudnúť. Kontrolovala chladničky a vyhadzovala hlavne polotovary, tuky a cukor. Cukor nie je pre nikoho dobrý a už vôbec nie pre zrelý vek. Ak sa vzdáte cukru, život  bude  oveľa krajší, budete vyzerať mladšie.

Zmena myslenia. Priznám sa, že ma vie nahnevať, keď  v televízii mladí redaktori pomenujú staršiu ženu v mojom veku babička. Babička som pre svojich vnukov, ale pre iných som pani. Určite ma nikto nikde  neuvidí  v kvetovanej zástere s polyesteru. Mojim najobľúbenejším oblečením sú džínsy a tričká. Tak idem napríklad do obchodu, ale najčastejšie mám na sebe športové oblečenie. Šport je každodennou súčasťou môjho života. Bicykel, palice nordic walking, plávanie…Mám veľa svojich vlastných záujmov. Ešte stále pracujem. Nemám čas sedieť pred televízorom a hnevať sa na politiku, či na nízky dôchodok. To je najlepšia cesta ako zostarnúť.

Takže, ako vidíte, cítiť sa zdravo, krásne a mlado aj v zrelom veku, na to netreba veľa peňazí!

Vaša Oľga

Foto Depositphotos.com

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články