Aktuálne Dobré rady 

Možno zo stresu, neviem, ale vypadávajú mi vlasy. Poraďte prosím, ako to zastaviť!

Nie je to len náš problém, žien v zrelom veku, ale mnohých, aj mladších žien. Chcem vám teraz poradiť, ako som ja zastavila vypadávanie vlasov. Mám 60 rokov, samozrejme, že vlasy sú už prešedivelé, ale stále pomerne pevné. Ráno som sa úplne desila, keď som sa česala a na hrebeni zostal poriadny chumáč vlasov. Bálo som sa vlasy si aj umyť, že koľko si ich pri rozčesávaní zase vytiahnem. Potom som sa dostala k veľmi dobrému článku o tom, ako si treba pravidelne robiť olejové zábaly. Začala som na to používať ricínový olej, ktorý si na pokožku hlavy aplikujem 2 –  3 krát za týždeň. Pokojne si tento zábal môžete nechať aj cez noc, stačí hlavu zabaliť do igelitu a na to uviazať teplý ručník (uterák). Pred umytím oleja si pokožku vždy starostlivo vymasírujem. Masáž treba robiť tak dlho, až kým pokožka nie je dobre prekrvená. Olej si umývam bežným šampónom. Po takomto ošetrení sú vlasy lesklé, dobre vyživené. Už po mesiaci som videla, že  sú silnejšie a prestali mi vypadávať. A to je všetko!

Okrem to je ricínový olej vynikajúci  aj

na nechty, dokonca od neho rastú riasy, aj chýbajúce obočie. Ricínový olej, to je  zázrak.  Ale musí sa používať dlhodobo! Ricínový olej sa používal už v staroveku  ako prírodný a homeopatický liek. Extrahuje sa z ricínových semien. Je bohatý na kyselinu ricínoleovú, ktorá je veľmi prospešná pre zdravie a krásu. Stimuluje rast obočia. Odporúča sa aj na dlhé vlasy, lebo ich  udržiava hydratované a hodvábne. Je to prírodný prostriedok a na rozdiel od priemyselných výrobkov, neobsahuje chemikálie. Najväčším producentom ricínového oleja je Brazília, kde sa používa aj  na výrobu bionafty.

Moja osobná skúsenosť

Ako väčšina z nás, aj ja mám problém s riedkym obočím. Pravidelne chodím kozmetičke, tá mi ho vždy pekne namaľuje, ale čo keď farba už nemá na čom držať. Na pokožke vydrží len niekoľko dní a potom treba ísť zase ku kozmetičke. Permanentný mejkap zatiaľ  vylučujem. Raz mi moja zlatá kozmetička povedala svojim tvrdým prízvukom: „Pany Sabová, ked vám nepomóže ricínový olej, tak vám už nič nepomóže!“ Zohnala som si ho cez internet. V kamenných obchodoch ho nedostať. Používam ho už vyše roka a moje obočie sa trošku spamätáva. „Vidýte pany Sabová, čo som vám hovorila?“ chváli má moja kozmetička.

Libuša Sabová

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články