Kvalitné obliečky: Spravte všetko preto, aby sa vašim vnúčatám dobre spalo

Čakáte na ten moment, kedy vám dcéra zavolá, že dnes vaše vnučky prespia u vás? Ak áno, patríte k veľkej skupine starých rodičov, ktorá sa svojim vnúčatkám veľmi teší. V tom prípade musíte mať nachystanú posteľ a pravdepodobne aj niekoľko rozprávok. Ako nachystať posteľ tak, aby sa v nej dieťaťu dobre spalo a v noci sa toľko nebudilo?

Spánok je v živote detí veľmi dôležitý. Napriek tomu majú mnohé deti so spánkom problém aj doma, vo svojej vlastnej posteli. Predstavte si, že k vám príde vnučka na prespatie. Ako jej čo najviac uľahčíte zaspatie v „cudzej“ posteli?

  1. Príjemné obliečky

Ani dospelým sa dobre nezaspáva pod obliečkami, ktoré nie sú príjemné na dotyk. Vybrať by ste preto mali obliečky, pod ktorými sa bude dobre spať, nebude pod nimi príliš teplo a už vôbec nie zima. Ktoré obliečky spĺňajú tieto parametre? No predsa overená klasika – bavlnené obliečky. Spolu s bavlnenou plachtou vytvoria prostredie, ktoré priam k spánku pozýva.

  1. Pri výbere motívu myslite na deti

Na noc k vám príde iba niekoľkoročné dieťa, ktoré je zvyknuté hlavne na svoju domácu posteľ. Skúste preto posteľ tomu čo najviac prispôsobiť. Môžete napríklad vybrať nejaké pekné detské obliečky. Ich motív môžu byť zvieratká alebo obľúbená rozprávka. Do postele by ste mali pridať aspoň jednu plyšovú hračku. Pre väčšiu útulnosť a farebnosť môžete na posteľ položiť deku či pridať malý vankúšik.

Myslieť môžete aj na obľúbené farby vášho vnúčaťa a im prispôsobiť celé miesto, kde bude spať. Najlepšie sa predsa spí v posteli, ktorá sa nám aj vizuálne páči.

  1. Nezabudnite sa spýtať na špeciálne potreby

Možno vaša vnučka nedokáže zaspať bez objatia na dobrú noc. Váš vnuk možno potrebuje pohár mlieka predtým, ako pôjde do postele. Takéto informácie sú veľmi cenné, pretože vďaka nim sa vaše vnúča bude cítiť ako doma a bez problémov zaspí. Preto ak budete takouto návštevou u vás doma poctený prvýkrát, určite sa popýtajte na návyky dieťaťa.

Zdroj obrázku: Nick Fedirko / Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články