Aktuálne Moje bývanie 

Kuchyňa ako centrum domova

V súčasnosti je už takmer štandardom prepojenie kuchyne s obývačkou. Kuchyňa sa tak stala miestom, kde to žije, kde sa stretáva celá rodina, kde pozývate svojich hostí a aj pri príprave jedla môžete byť zároveň v kuchyni aj v obývačke. 

Pre toho, kto rád varí, je kuchyňa miestom, kde trávi najviac času. Už to nie je len nudná miestnosť, v ktorej rýchlo niečo navaríte, ale územie, kde môžete naplno rozvinúť fantáziu pri varení, relaxovať, rozprávať sa s rodinou či návštevou a dokonca mať aj svoj pracovný kútik. Tomu sa prispôsobil aj vzhľad a celkový dizajn tejto miestnosti a jej štýl odráža vkus svojho majiteľa. Aký typ ste vy? Klasický, moderný, vidiecky alebo vintage?

Farebné akcenty 

Kuchyňa snov – pre niekoho minimalistická a jednoduchá, pre iného nadčasová s modernými prvkami, pre ďalšieho farebná a osviežujúca. Každý si pod týmto pojmom predstaví niečo iné. A práve podľa toho, čo sa páči vám, čo vám robí radosť a teší vás, čo je pre vás inšpiratívne, podľa toho si svoju kuchyňu aj vyberajte.

V posledných rokoch bola trendom biela kuchyňa, v súčasnosti sa dostávajú do popredia aj rôzne farebné varianty (modrá, zelená, červená, fialová a pod.). Ak však nie ste odvážni a úplne rozhodnutí pre farebnosť, odporúča sa zvoliť neutrálny kuchynský nábytok, ktorý doplníte farebnými doplnkami. Neutrálne odtiene kuchynskej linky sú navyše nadčasové a tak ľahko nevyjdú z módy. Vhodná je napríklad sivá, hnedá, béžová či vo farbe dreva.

„Farebný akcent do kuchyne môžete vniesť výberom doplnkov, drobných kuchynských nábytkov (napríklad stoličiek), bytových textílií, prípadne stien. Tie sa dajú ľahšie vymeniť, ak dostanete chuť na zmenu. A vyjde vás to aj lacnejšie, ako meniť celú kuchynskú zostavu,“ hovorí Kateřina Vařechová, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu.

 

Význam farieb

Vedeli ste, že výberom konkrétnych farieb do kuchyne si môžete upevniť zdravie a zharmonizovať životnú rovnováhu? Zvolené farby totiž môžu telu pripomínať farbu zdravých potravín. Ak si zvolíte bielu, posilníte si imunitný systém, žltou farbou dodáte telu energiu, oranžová je protizápalová, ružová s červenou podporujú srdcovocievny systém, fialová ochraňuje nervový systém, zelená podporuje detoxikáciu a hnedou si zlepšíte trávenie.

A viete, aká farba je najvhodnejšia do spálne? No predsa modrá.

Zdroj foto:

Matějovský

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články