Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Kto vyrába tieto milé hračky? Predstavujeme vám krásnu pani Svetlanu(63)

Pochádzam z bývalého Leningradu, kde som sa spoznala s mojim manželom Slovákom, ktorý tam študoval. Keď sa nám v roku 1980 narodila dcéra, presťahovali sme sa na Slovensko. Mám taký pocit že, vyrábam niečo cely môj život. Už v detstve ma veľmi bavila móda.Mala  som len 14 rokov a šila som sebe, ale aj pre spolužiačky z skoro celého internátu. Dôležité boli najmä doplnky a tal som oblečeniu vždy uháčkovala buď opasok, kabelku, alebo sponu do vlasov.

 

A už keď sa narodili moje deti,  stala som sa módna návrhárka a zároveň aj krajčírka pre moje deti. Boli to 80-te  roky a moje deti boli najkrajšie oblečené v celej Prievidzi. A vyrábala som im aj hračky.Buď som ich šila, alebo plietla.

 

Potom som chcela skúsiť aj háčkované a to ma začalo veľmi baviť. Dnes ich mám už naozaj veľa a veľmi ma teší, keď niekomu urobia radosť.

Okrem toho sú mojou veľkou vášňou kvety.

Nielenže ich pestujem, ale aj fotografujem. Dokonca som v jednej českej súťaži o najkrajší balkón získala tretiu cenu. Celý život sa učím cudzie jazyky, mojim obľúbeným športom je beh, kedysi dokonca aj závodne. Skrátka užívam si život, ako sa len dá. Rada čítam knihy, milujem divadlo a prírodu a samozrejme moju rodinu. Čo môže chcieť človek viac?

 

Text a foto Svetlana Lahká

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články