Kto mi pomôže pochopiť, prečo sa mladí ľudia dávajú tetovať? Veď to je na celý život!

Každá mladá generácia má a potrebuje mať niečo vlastné, čo ju oddelí od tej predchádzajúcej. Azda najväčšia a najznámejšia revolúcia v spôsobe života či v obliekaní mladých ľudí bola tá v 60. rokoch minulého storočia, ktorá si hovorila Hippies – Deti kvetov. Lenže to nebolo na celý život.  Dnešnú mladú generáciu možno s nadsádzkou označiť za Deti atramentu.

Tetovanie, tak ako drvivá väčšina iných módnych výstrelkov, je vnímané z dvoch hlavných uhlov pohľadu. Jedni ho milujú a nedajú naň dopustiť, iní nenávidia a protiví sa im. Ja patrím k tým druhým.  V mojich očiach tetovanie patrí k pirátom, či väzňom. V posledných desiatkach rokov dávajú tetovaním ľudia najavo svoju odlišnosť, kedysi sa totižto tetovali jedinci, ktorí nežili alebo nechceli žiť v štandardnej spoločnosti.

O čom je tetovanie dnes? Asi o tom, že ľudia, ktorí ho majú idú s dobou. Už to nie je o odlíšení sa, ale o tom, že pomaly každý druhý mladý človek si z prvej výplaty odloží nejakú tú sumičku a mieri za svojou prvou “kérkou”. Tetovanie už pre väčšinu ľudí nemá žiadny význam, je to len ozdoba, ktorú si dávajú, aby boli in. Lenže zabúdajú, že je to na celý život.

Libuša Sabová

Foto: Pixabay.com

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články